Od 28 sierpnia zakaz szkodliwych Diesli w Niemczech?

Od 28 sierpnia zakaz szkodliwych Diesli w Niemczech?

Podaj dalej

Jak podaje niemiecki Auto Zeitung, właściciele silników Diesla w samochodach Volkswagen, Audi, Skoda i SEAT, mogą pod koniec wakacji zmierzyć się ze sporym problemem.

Jeśli nie zgłoszą się oni do swoich najbliższych serwisów na akcję serwisową, która ma objąć przerobienie ich jednostek napędowych tak, by nie emitowały one szkodliwych spalin, niemieckie wydziały komunikacji czasowo wyrejestrują samochody, automatycznie nie dopuszczając ich do dalszego ruchu.

Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego w Niemczech wysłał list do wszystkich użytkowników silników diesla objętych obowiązkową akcją serwisową, a jeśli Ci nie zgłoszą się na naprawę do 28 sierpnia, ich samochody zostaną wyrejestrowane i niedopuszczone do ruchu.

Komisja Europejska już wcześniej zapowiadała, że taki ruch jest w planach, jednak nikt nie spodziewał się, że nadejdzie on tak szybko.

Na tę chwilę tak szeroko zakrojona akcja serwisowa objęła tylko samochody VW, Audi, Skody i SEATa zarejestrowane w Niemczech, jednak należy się spodziewać, że prędzej czy później dotknie to również aut w innych europejskich krajach.

Tagi: dieselgate, Diesel, ekologia, emisja spalin, Volkswagen, TDI

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News