Od 1 czerwca nowy Bon Turystyczny! Rząd da 1000 złotych na wakacje dla każdego dziecka

Od 1 czerwca nowy Bon Turystyczny! Rząd da 1000 złotych na wakacje dla każdego dziecka

bon turystyczny wakacje

Podaj dalej

Tuż przed tegorocznymi wakacjami rząd wprowadza nowy Bon Turystyczny. Tuż po ogłoszeniu zakończenia programu ogłoszono zaskakującą decyzję, że to nie koniec świadczenia. Będzie ono obowiązywało od 1 czerwca i w zupełnie nowej formule niż wcześniej. Tym razem będzie to już nie 500 złotych na jedno dziecko, a 1000 złotych. Dla wielu rodzin będzie to kolejna okazja, aby ponownie móc udać się na wymarzony urlop i odpoczynek.

Bon turystyczny na nowo

nowe swiadczenie rodzina
fot. freepik

Poprzednie świadczenie można było zrealizować tylko do 31 marca. Kto nie zdążył należne mu pieniądze raz na zawsze przepadły. Warto jednak pamiętać, że rząd wielokrotnie przedłużał możliwość zrealizowania świadczenia. Można to było zrobić w bardzo prosty sposób przez profil na Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Wiadomo już jednak dlaczego nie zdecydowano się na kolejny termin, a ostatecznie zamknięto poprzedni Bon Turystyczny. Rząd przygotował nowy program na bardzo podobnych zasadach, tyle tylko, że ze znacznie większą kwotą. Zdecydowano, że na każde dziecko będzie dwukrotnie większa kwota. Oznacza to, że rodzina posiadająca dwójkę dzieci otrzyma 2 tysiące złotych, a trójkę dzieci 3 tysiące złotych

To zapewne świadczenie to nic innego jak as z rękawa przed zbliżającymi się wyborami. Miliony Polaków będzie mogło jeszcze w tym roku skorzystać z należnych im pieniędzy. Mało tego – rząd chce, aby można było dopłacić te pieniądze do już zarezerwowanych miejsc. To jednak ma zostać potwierdzone tuż przed wejściem w życie ustawy. Jeżeli to się uda będzie to sytuacja naprawdę niezwykle pomocna dla wielu obywateli.

dofinansowanie bon turystyczny
fot. freepik

Program będzie obowiązywał półtora roku

Nowy Bon Turystyczny będzie obowiązywał od 1 czerwca 2023 roku do 31 grudnia 2024 roku. Oznacza to, że kto nie chce w tym roku wydawać pieniędzy będzie mógł to zrobić w kolejnym. Oczywiście świadczenie będzie można wykorzystywać nie tylko na noclegi, ale również na różne atrakcje. Różnego rodzaju parki dla dzieci w poprzedniej edycji cieszyły się bardzo dużym zainteresowanie, jako jednodniowy dzień rozrywki.

Pieniądze będzie można pozyskać na takich samych zasadach, jak poprzednio. Nie będzie to zatem skomplikowana procedura, a pieniądze będzie można wydać w kilka minut od aktywacji. Warto zatem się rozejrzeć i zacząć powoli planować wakacje. A pieniądze, jakie pozostaną na koncie można wydać dzięki temu na wiele różnych innych rzeczy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News