Oby się nie przydało - jak wydostać się z tonącego auta? [WIDEO]

Oby się nie przydało - jak wydostać się z tonącego auta? [WIDEO]

Podaj dalej

Wypadki, podczas których samochód finalnie ląduje w wodzie to raczej rzadkość.

Niestety jeśli dojdzie już do takiej sytuacji dobrze wiedzieć jak właściwie powinno się reagować. Czasu jest niewiele, a liczne teorie na temat tego jak wydostać się z tonącego auta mogą wprowadzić w błąd.

Jesteśmy pewni, że podczas takiej sytuacji nikt nie będzie chciał na własnej skórze przekonywać się czy „Pogromcy Mitów” mieli rację. Jeśli Ci się nie uda – GAME OVER. Drugiej szansy już niestety nie będzie.

Brelok ratowniczy RESQME – nóż do pasów i zbijak do szyb

Mimo, że metody różnią się od siebie, większość z nich jest zgodna w jednej kwestii – nie szarpiemy za drzwi próbując się wydostać. Fizyka (napór wody) nam na to nie pozwoli, a już na pewno bardzo utrudni.

W filmie poniżej przedstawiony jest sposób wyjścia przez szybę. Jeśli to możliwe, zanim auto zacznie tonąć i woda zaleje całą elektronikę. Staramy się odsunąć szybę i odpiąć pas. Wtedy będziemy mieli największe szanse wysmyknąć się przez okno w chwili kiedy samochód będzie zaczynał nabierać wody.

Jeśli szyby już odmówiły posłuszeństwa, należy zbić którąś z nich. Nie jest to jednak obojętne którą. Najmniej podatna na nasze próby będzie szyba przednia, dlatego dobrze wybić szyb boczną uderzając tuż przy jej górnej krawędzi specjalnym narzędziem lub jeśli nie mam nic takiego pod ręką – wyciągniętym zagłówkiem, w sposób przedstawiony na filmie. Zobaczcie sami:

 Źródło: TechInsider

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News