Obwodnica Leszna gotowa w całości - S5 Poznań-Wrocław bliżej finału

Obwodnica Leszna gotowa w całości - S5 Poznań-Wrocław bliżej finału

Obwodnica Leszna gotowa w całości – S5 Poznań-Wrocław bliżej finału

Podaj dalej

Poznań i Wrocław połączył kolejny odcinek drogi ekspresowej S5. 19-kilometrowy nowy łącznik powstał od Radomicka do Leszna. Tym samym spowodował, że leszczynianie oraz cały tranzyt mogą korzystać z pełnej obwodnicy tego miasta.

Odcinek drogi ekspresowej S5 od Radomicka do Leszna to kolejny fragment trasy pomiędzy Poznaniem i Wrocławiem. Kompletną drogą kierowcy pojadą w przyszłym roku, po oddaniu do użytku trzech obecnie realizowanych odcinków, zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Dzięki nowo oddanej trasie kierowcy zaoszczędzą co najmniej kilkanaście minut. Ponad 19-kilometrowy odcinek łączy Leszno z oddanym na początku października br. odcinkiem Leszno – Kaczkowo (9,5 km), co pozwala ominąć zakorkowane centrum miasta.

Realizacja S5 na odcinku od Radomicka do Leszna kosztowała ponad 443 mln zł. W ramach inwestycji wybudowana została dwujezdniowa droga ekspresowa z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod dobudowę trzeciego pasa. Powstały dwa węzły drogowe: Święciechowa i Leszno Zachód umożliwiające połączenie z drogami lokalnymi oraz DK12 Wschowa – Leszno – Gostyń.

Powstaną kolejne odcinki ekspresówek S5 i S17

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News