Obowiązkowe wyposażenie samochodów ulegnie zmianie?

Obowiązkowe wyposażenie samochodów ulegnie zmianie?

Obowiązkowe wyposażenie samochodów ulegnie zmianie?

Podaj dalej

Prawdopodobnie jeszcze przed końcem roku pojawią się nowe przepisy dotyczące obowiązkowego wyposażenia samochodów. W aucie za jakiś czas dodatkowo będziemy musieli wozić ze sobą jeszcze apteczkę.

Aktualna lista gadżetów, które obowiązkowo musimy mieć w pojeździe, nie jest zbyt długa, a wręcz można powiedzieć, że bardzo krótka. Każdy poruszający się po drogach publicznych samochód osobowy w Polsce powinien mieć na wyposażeniu trójkąt ostrzegawczy oraz gaśnicę.

W kwietniu tego roku Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozpoczęła prace mające na celu wprowadzenie nowych przepisów w sprawie warunków technicznych i niezbędnego wyposażenia pojazdów. Właśnie dlatego do samochodów wrócić mają apteczki.

Przywrócenie apteczek do obowiązkowego wyposażenia samochodu ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. W dodatku ich zawartość także przypuszczalnie będzie ściśle określona. Coraz częściej mówi się między innymi o zbijaku do szyb, maseczce do sztucznego oddychania, czy termicznych kocach ratunkowych.

Pomysł oczywiście jest bardzo dobry i liczę, że zostanie zrealizowany. Pozostaje jednak jedna, najistotniejsza kwestia. Żadna apteczka sama nie ocali komuś życia. Do tego potrzebny będzie człowiek, który nie zawaha się jej użyć. Mam nadzieję, że z czasem świadomych osób na drogach również będzie przybywać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News