Objawy i koszt naprawy uszkodzonej nagrzewnicy

Objawy i koszt naprawy uszkodzonej nagrzewnicy

900×600

Podaj dalej

Nawiew bez ciepłego powietrza potrafi nam bardzo skutecznie uprzykrzyć życie. Parujące szyby są problemem zarówno latem w czasie ulew, jak i zimą w minusowych temperaturach. Dlatego tak ważna jest sprawna nagrzewnica.

Jedną z najczęstszych awarii w układzie chłodzenia jest niesprawna nagrzewnica. Odpowiada ona za nagrzewanie powietrza, które trafia do wnętrza samochodu. Jest ona zbudowana z cienkich rurek, przez które płynie gorący płyn chłodniczy. Urządzenie to przypomina wizualnie chłodnicę, z tym że jest o wiele mniejsze.

Jedną z charakterystycznych cech niesprawnej nagrzewnicy jest zimny wąż doprowadzający do niej płyn chłodniczy. Jeśli zimny jest także drugi, czyli odprowadzający, to awarii w samochodzie musimy szukać gdzie indziej.

Temperatura wody ma znaczenie! Zalety urządzeń wysokociśnieniowych z podgrzewaniem wody

Same przewody na szczęście nie należą do drogich. Niestety sprawa z nową nagrzewnicą nie jest już tak kolorowa. O ile wartość nowych przewodów oscyluje w granicach 150 zł, to właściwie od tej kwoty zaczynają się ceny zamienników nagrzewnicy. Oryginalna w zależności oczywiście od modelu potrafi kosztować kilkaset złotych. Jej wymiana także bywa bardzo kosztowna, ponieważ często wymaga demontażu całej deski rozdzielczej, a to jest bardzo czasochłonne.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News