O włos od tragedii. Samochód stoczył się do garażu, a jego drzwi zakleszczyły kobietę

O włos od tragedii. Samochód stoczył się do garażu, a jego drzwi zakleszczyły kobietę

btr

Podaj dalej

45-letnia mieszkanka gminy Nowa Wieś Lęborska zawdzięcza życie policjantom, ale również swojej 14-letniej córce i sąsiadce. Dziewczynka wezwała pomoc na nr 112, a policjanci do czasu przyjazdu karetki pogotowia, reanimowali nieprzytomną kobietę. Po przywróceniu jej tętna i oddechu kobietę przetransportowano do szpitala.

Policjanci z Lęborka otrzymali zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego (nr 112) o zdarzeniu z pojazdem w jednej z miejscowości na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska. Zgłaszającą była 14-letnia dziewczynka, która zawiadomiła, iż jej mama została przyciśnięta do garażu przez staczające się auto i straciła przytomność.

Policjanci dotarli pod wskazany adres w kilka minut. Po dojechaniu na miejsce zastali na posesji pojazd z uruchomionym silnikiem i z uchylonymi drzwiami od strony kierowcy. Auto stało przodem w stronę wiaty garażowej. Natomiast swoją lewą stroną samochód opierał się o ścianę garażu. W pojeździe, na fotelu kierowcy znajdowała się przygnieciona drzwiami kobieta.

ITD zatrzymało Rosjanina z krwi i kości. Wieczorem pił wódkę, rano prowadził

Poszkodowana była nieprzytomna i nie reagowała na bodźce zewnętrzne. Policjanci szybko wypchnęli pojazd do tyłu, aby dostać się do poszkodowanej i uwolnić ją z zakleszczonego pojazdu. Następnie natychmiast przystąpili do resuscytacji i po kilku minutach udało się im przywrócić funkcje życiowe kobiety. Po chwili na miejsce dotarła straż pożarna oraz pogotowie, którym policjanci przekazali poszkodowaną. W trakcie zdarzenia pomocy udzielała również sąsiadka poszkodowanej kobiety, którą na miejsce zawołana dziewczynka.

Obecnie stan poszkodowanej jest stabilny a jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Źródło: Policja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News