O włos od tragedii. Kobieta z pasażerami wjechała pod nadjeżdżający pociąg towarowy

O włos od tragedii. Kobieta z pasażerami wjechała pod nadjeżdżający pociąg towarowy

Podaj dalej

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj (17 listopad) około godziny 17.00 w miejscowości Obora na terenie gminy Lubin. Na przejeździe kolejowym kierująca samochodem osobowym nie zatrzymała się przed znakiem STOP i wjechała wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy.

Jak ustalili policjanci, kierująca samochodem osobowym marki Mazda, 52-letnia kobieta, jadąc od strony DK3 w kierunku Obory, nie zachowała szczególnej ostrożności. Nie zatrzymała się przed znakiem STOP, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z lokomotywą spalinową z wagonami. W czasie wypadku wyłączona była rogatka z informacją o jej uszkodzeniu.

Kierująca wraz z pasażerem przewieziono karetką pogotowia do szpitala w Lubinie. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W lokomotywie przebywały dwie osoby, które nie potrzebowały pomocy lekarskiej. Maszynista i kierująca mazdą w trakcie zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci apelują o ostrożność. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. W tej sytuacji możemy mówić o ogromnym szczęściu, gdyż maszynista nie jechał z dużą prędkością. Jego droga hamowania wynosiła około 40 metrów.

6-latek z Rosji jechał 130km/h. Podekscytowana i dumna mama wszystko nagrywała

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News