O czym pamiętać przy zakupie akumulatora motocyklowego?

O czym pamiętać przy zakupie akumulatora motocyklowego?

O czym pamiętać przy zakupie akumulatora motocyklowego?

Podaj dalej

Wielu kierowców uważa, że kupno nowego modelu akumulatora do motocykla jest trudne, przez co czasami pozostają przy starym modelu. Na szczęście, jeżeli będziesz postępował zgodnie z naszymi wskazówkami, na pewno uda ci się kupić dobry akumulator żelowy lub tradycyjny.

Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, dzięki którym nie tylko kupisz odpowiedni akumulator, ale też poznasz najważniejsze różnice i dokonasz dobrego wyboru. Dowiesz się również, co należy zrobić, aby wymiana akumulatora nie była skomplikowana.

Jakie akumulatory motocyklowe są dostępne w sprzedaży?

Jednym z popularnych rodzajów akumulatorów są akumulatory AGM. Dużą zaletą tej technologii jest to, że akumulatory są odporne na wstrząsy oraz ewentualne przechylenia. Nie trzeba się również martwić o poziom elektrolitu, ponieważ w akumulatorach typu AGM, elektrolit zaabsorbowany jest w chłonną matę z włókna szklanego. Z tego powodu z technologii AGM korzysta się przede wszystkim w motocyklach oraz pojazdach terenowych.

Nie należy zapominać o bogatej ofercie akumulatorów żelowych. Tego typu produkty stosowane są w motocyklach, w których potrzebna jest wydajna bateria. Dzięki zastosowaniu zagęszczacza baterie mogą pracować nawet przy nachyleniu nieprzekraczającym dziewięćdziesięciu stopni.

Osoby szukające tańszych rozwiązań, mogą pozostać przy tradycyjnych akumulatorach litowo – jonowych, które w ostatnich latach praktycznie zastąpiły przestarzałe kwasowo-ołowiowe. O ile te ostatnie można jeszcze spotkać w najprostszych motocyklach, to w porównaniu z nimi baterie litowo-jonowe są o wiele lżejsze, co przekłada się na lepsze osiągi maszyny.

O czym warto pomyśleć, wybierając nowy akumulator motocyklowy?

Pierwszą rzeczą, o której warto pomyśleć przy wymianie akumulatora, jest sprawdzenie zaleceń producenta związanych z baterią. Istotna jest pojemność baterii, ale również o jej fizyczne wymiary. W przeciwnym razie nowy akumulator może nie pasować do miejsca, które producent przewidział na jej montaż. W przypadku motocykli bateria musi być idealnie dopasowana. Jeżeli będzie za mała, to może się obijać i w konsekwencji ulec uszkodzeniu. Natomiast kupując za duży akumulator, nie da się go zamontować. Jeżeli masz pewność, że zamontowany obecnie akumulator jest zgodny z zaleceniami producenta, możesz po prostu odczytać z niego najważniejsze parametry i na ich podstawie kupić nowy akumulator.

Czy akumulatory żelowe są najlepsze?

W sklepie internetowym https://intercars.pl/szukaj/akumulatory-motocyklowe-41309/ znajdziesz wszystkie akumulatory motocyklowe:

  • akumulatory kwasowe,
  • akumulatory AGM,
  • akumulatory żelowe.

Część kierowców uważa, że modele wypełnione żelem są najlepsze, natomiast inni nie wyobrażają sobie zastosowania innego rozwiązania niż akumulator AGM. Kupując nowy akumulator, klient ma pewność, że obejmuje go gwarancja, więc w razie jakichkolwiek problemów będzie mógł z niej łatwo skorzystać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News