Nowy skład zespołu Förch Racing powered by OLIMP w Portugalii

Nowy skład zespołu Förch Racing powered by OLIMP w Portugalii

Podaj dalej

Seria wyścigów długodystansowych 24H Series wkracza w swoją kluczową fazę, a już w najbliższy weekend polski zespół Förch Racing powered by OLIMP weźmie udział w szóstej rundzie cyklu wyścigowego organizowanego przez holenderską spółkę Creventic. Po wizytach na torach w Dubaju, Włoszech, Austrii i Francji, przyszedł czas na portugalską rundę zlokalizowaną na torze Algarve w miejscowości Portimao. Po raz trzeci w tym sezonie wyścig wchodzący w skład długodystansowych mistrzostw będzie trwał aż 24 godziny.

W dniach 25 – 27 sierpnia jedyny w Polsce egzemplarz wyścigowego Porsche 911 GT3 R będzie rozbrzmiewał na torze w południowej Portugalii, jednak ze względu na kolizję terminów z „królewską” kategorią – Porsche Supercup na belgijskim Spa-Francorchamps, tym razem skład polskiego zespołu uległ znacznym modyfikacjom. W kategorii towarzyszącej Formule 1 tradycyjnie już polskich barw bronić będą Robert Lukas, Igor Waliłko oraz Piotr Parys Junior, natomiast kombinezony Förch Racing powered by OLIMP w Portugalii przyodzieją Patrick Eisemann, Wolf Henzler, Edward Lewis Brauner, a także Zeljko Drmic.

Portimao, które będzie gościć kierowców podczas szóstej rundy zmagań 24H Series, słynie z „Praia da Rocha” – jednej z najpiękniejszych plaż Europy. Znajduje się tu również największy w regionie Algarve port morski oraz marina wybudowana u wejścia do portu. Taka sceneria dodaje zawodom dodatkowego blasku, a także podkreśla ich wakacyjny klimat.

Równie urokliwy jest liczący 4,682 kilometra Autodromo Internacional do Algarve, który został otwarty w 2008 roku, co oznacza że w przyszłym sezonie będzie obchodził swój okrągły jubileusz. W tym czasie obiekt gościł na swojej nawierzchni zawodników takich serii jak GP2, SBK, czy FIA GT, ale także Formuły 1, która chętnie przeprowadza w Portugalii zimowe testy przedsezonowe. W skład nowoczesnego kompleksu sportowego wchodzą także tor kartingowy, park technologiczny, pięciogwiazdkowy hotel, centrum sportowe oraz apartamenty. 11 października 2008 roku tor uzyskał homologację FIM, a dwa dni później FIA, co stawia go w ścisłej światowej czołówce motorsportowych aren.

Na liście zgłoszeń przedostatniej rundy 24H Series 2017 znalazło się 25 zespołów z całej Europy, z czego aż 12 samochodów zgłoszonych zostało do najwyższej klasy Am, w której o topowe pozycje po raz kolejny powalczy polski zespół Förch Racing powered by OLIMP, reprezentowany przez kierowców z Niemiec i Austrii.

Pierwszy wyjazd na tor Porsche 911 GT3 R będzie miał miejsce już w czwartek 24 sierpnia w trakcie dwóch opcjonalnych sesji testowych, trwających po trzy godziny każda. Odbędą się one odpowiednio o godzinie 13:00 i 17:00 polskiego czasu. Właściwa rywalizacja rozpocznie się jednak dopiero w piątek. Oficjalny trening, poprzedzający bezpośrednio sesję kwalifikacyjną zaplanowany jest na godzinę 15:00 i potrwa do godz. 16:30 polskiego czasu. O godz. 18:45 najszybszy z czwórki reprezentantów Förch Racing powered by OLIMP przystąpi do 45-minutowej sesji kwalifikacyjnej, a zwieńczeniem piątkowych jazd będzie nocny trening, trwający od 21:30 do 23:00.

24-godzinny wyścig w Portugalii wystartuje punktualnie o godz. 16:30 polskiego czasu i dokładnie jeden dzień później o tej samej godzinie nad Autodromo Internacional do Algarve wywieszone zostaną flagi w biało-czarną szachownicę, a my poznamy zwycięzców 6. rundy 24H Series.

VI runda cyklu 24H Series – harmonogram
Piątek, 25 sierpnia, 15:00 – 16:30 – sesja treningowa (90 minut)
Piątek, 25 sierpnia, 18:45 – 19:30 – sesja kwalifikacyjna (45 minut) (LIVE)
Piątek, 25 sierpnia, 21:30 – 23:00 – nocna sesja treningowa (90 minut) (LIVE)
Sobota, 26 sierpnia, 16:30 – rozpoczęcie wyścigu (LIVE)
Niedziela, 27 sierpnia, 16:30 – zakończenie wyścigu (LIVE)

Tagi: Porsche, Platinum Expert, 24H Series

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News