Nowy samochód na rynku. Nadwozie o wymiarach BMW serii 5, a we wnętrzu miejsca jak w serii 7

Nowy samochód na rynku. Nadwozie o wymiarach BMW serii 5, a we wnętrzu miejsca jak w serii 7

Podaj dalej

W 2016 roku po raz pierwszy startup EV Lucid Motors pokazał się światu. Zaprezentował wtedy wczesną wersję swojego luksusowego sedana Air o mocy 1000 koni mechanicznych.

Firma Lucid jest już gotowa, aby pokazać nam wersję produkcyjną swojego auta. Wraz z jego prezentacją poznamy ostateczną specyfikację samochodu oraz cenę. Warto podkreślić, że w 2017 roku wersję podstawową Air, która miała dysponować mocą 400 KM, wyceniano na 60 000 USD, czyli nieco ponad 220 tys. zł. Czy od tego czasu plany się zmieniły, okaże się wkrótce.

Rozpoczęcie produkcji modelu Air rozpocznie się w budowanym zakładzie w Casa Grande w Arizonie pod koniec 2020 roku. Lucid już przyjmuje rezerwacje w wysokości 1000 USD.

Air ma podobne wymiary do BMW serii 5, ale dzięki dobrze zaplanowanemu nadwoziu, powinien mieć przestrzeń wewnętrzną zbliżoną do tej w serii 7. Oczywistymi jego rywalami są Tesla Model S czy Porsche Taycan.

Na koniec przypomnijmy, że niewiele zabrakło, aby projekt nie doczekał się swojej realizacji z powodu braku funduszy. Jednak rząd Arabii Saudyjskiej w 2019 roku zdecydował się na zakup 1 miliarda dolarów udziałów w firmie. Po tym zabiegu finanse Lucid przestały być problemem.

Tytuł najlepiej sprzedającego się Lamborghini wędruje do…..? Ten byk napędza całą firmę

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News