Nowy rozdział Seata

Nowy rozdział Seata

Podaj dalej

SEAT Leon Cup Racer podniósł temperaturę na torze w Malezji i stanął na szczycie podium w wyścigu TCR. Za kółkiem zwycięskiego, 330-konnego samochodu siedział Jordi Gené.

fot. Andrew Ferraro/Seat Leon Eurocup.
fot. Andrew Ferraro/Seat Leon Eurocup.

Jak samochód turystyczny spisuje się na torze Formuły 1? SEAT pokazuje, że nawet tam nie ma sobie równych – w ostatni weekend, podczas wyścigów TCR w Malezji, wyczynowy Leon Cup Racer z Jordim Gené za kierownicą przekroczył metę jako pierwszy. Na linii startu stanęło wielu doświadczonych kierowców, z czego dziewięciu z nich poprowadziło 330-konne modele SEAT Leon Cup Racer. Każdy dostarczył wielu emocji i zagwarantował świetne widowisko fanom motorsportu, rozgrzewając ich przed zawodami Formuły 1.– Po ponad 40-letniej historii SEAT-a w sporcie motorowym, Leon Cup Racer z sukcesem dopisuje następne rozdziały. Z niecierpliwością czekamy na emocje, jakich dostarczy nam ten samochód na torach w innych krajach – powiedział Jürgen Stackmann, prezes marki SEAT.

fot. Andrew Ferraro/Seat Leon Eurocup.
fot. Andrew Ferraro/Seat Leon Eurocup.

Wyścigi TCR w tym roku będą odbywać się łącznie przez 11 weekendów, na 3 różnych kontynentach – w Europie, Azji i Południowej Ameryce. Początek sezonu na torze w Malezji zagwarantował marce SEAT doskonały start i świetne przygotowanie do kolejnego wydarzenia – 12 kwietnia w Szanghaju (również jako część zawodów Formuły 1). Trzeci wyścig odbędzie się w Walencji, a kolejne m.in. w Rosji, Argentynie, Singapurze czy Tajlandii. Podczas każdego weekendu zespoły wykorzystujące Leona Cup Racer mogą liczyć na wsparcie ze strony SEAT Sport. – Dzięki modelowi Leon Cup Racer wzbudzamy emocje wśród naszych Klientów i fanów motorsportu na całym świecie – mówi dr Matthias Rabe, wiceprezes ds. Badań i Rozwoju marki SEAT.  – Ten samochód ma w sobie wyjątkowy potencjał oraz wzbudza zaufanie wielu zespołów, które osiągają w nim sukcesy. Doskonałym przykładem jest ambasador marki – Jordi Gené.

Jordi Gené to bardzo doświadczony kierowca, który swój sukces z SEAT-em buduje od 2003 roku, gdzie wystartował w wyścigach ETCC (Europejski Puchar Samochodów Turystycznych). – Jestem dumny z tego, że prowadzę Leona Cup Racer w nowej serii wyścigów samochodów turystycznych. Jako ambasador marki SEAT, wielokrotnie odczuwam entuzjazm naszych fanów, starając się dostarczyć im wielu emocji. Moje zwycięstwo jest na to najlepszym dowodem – podkreśla kierowca.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News