Nowy rok wyścigów Formuły E rozpocznie się w Santiago

Nowy rok wyścigów Formuły E rozpocznie się w Santiago

Nowy rok wyścigów Formuły E rozpocznie się w Santiago

Podaj dalej

Świąteczna przerwa się skończyła. Już w najbliższą sobotę, 18 stycznia, w Santiago de Chile odbędzie się trzeci z czternastu wyścigów tego sezonu Formuły E.

Po pierwszym triumfie podczas weekendu otwierającego sezon wyścigów samochodów elektrycznych w listopadzie, zespół Audi Sport ABT Schaeffler i jego dwaj kierowcy: Daniel Abt i Lucas di Grassi, po raz kolejny nastawiają się na zdobycie jak najlepszego miejsca na podium.

Podobnie jak w roku ubiegłym, również w najbliższą sobotę miejscem rywalizacji bolidów i kierowców będzie tor o długości 2 km. 287 m. w parku O’Higginsa na południu miasta. Tor został w niektórych miejscach przeprojektowany – pas serwisowy jest teraz w innym miejscu, a szykany zostały przesunięte.

W ubiegłym sezonie, właśnie w Santiago, kierowcy, zespoły i kibice doświadczyli najwyższej jak dotąd temperatury, w której rozgrywano wyścig Formuły E – było wtedy aż 37 stopni Celsjusza!

Wyścig w Santiago de Chile wystartuje w najbliższą sobotę, 18 stycznia, o godz. 16.00 czasu lokalnego, czyli o 20.00 czasu środkowoeuropejskiego. Będzie to już 61. start E-Prix w ciągle jeszcze krótkiej historii tej serii. Tradycyjnie zmagania na torze potrwają 45 minut plus jedno okrążenie.

Transmisję na żywo prowadzić będzie kanał telewizyjny Eurosport. Lista innych kanałów, wraz z terminami transmisji, znajduje się na stronie internetowej www.fiaformulae.com.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News