Nowy rekord Skody: milionowy samochód opuścił linię produkcyjną

Nowy rekord Skody: milionowy samochód opuścił linię produkcyjną

Nowy rekord Skody: milionowy samochód opuścił linię produkcyjną

Podaj dalej

W połowie października linię produkcyjną opuścił milionowy samochód marki Skoda w 2018 roku. Imponujący wynik udało się osiągnąć dwa tygodnie wcześniej niż w poprzednim roku, tym samym ustanawiając nowy rekord w historii marki. Milionowy egzemplarz to Skoda Fabia z silnikiem 1.0 TSI.

Do sukcesu Skody przyczyniła się popularność bestsellerowych modeli Octavia i Fabia. Coraz większym uznaniem klientów cieszą się także SUV-y Kodiaq i Karoq, co stanowi dowód na skuteczną ofensywę marki w tym segmencie.

Milionowy model Skody, ustanawiający tegoroczny rekord, to Fabia z silnikiem 1.0 TSI, która zajmuje obecnie drugie miejsce wśród najbardziej popularnych samochodów marki, zaraz po Skodzie Octavia. Nieprzerwana popularność tych modeli stanowi dowód na to, że współcześni kierowcy cenią kompaktowe samochody czeskiego producenta.

Duże znaczenie w budowaniu sukcesu Skody ma trwająca ofensywa marki w segmencie SUV. Rosnąca popularność modeli Kodiaq i Karoq wśród klientów na całym świecie świadczy o zapotrzebowaniu na te wszechstronne, nowocześnie wyposażone pojazdy. Duży udział w kształtowaniu świetnych wyników marki ma także sprzedaż modelu Kamiq, dostępnego wyłącznie na rynku chińskim. Wkrótce portfolio SUV-ów w Chinach poszerzy się o nową Skodę Kodiaq GT, której oficjalna premiera odbędzie się w listopadzie podczas targów motoryzacyjnych Guangzhou Motor Show w Chinach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News