Nowy rekord okrążenia na torze Magny-Cours GP

Nowy rekord okrążenia na torze Magny-Cours GP

Nowy rekord okrążenia na torze Magny-Cours GP

Podaj dalej

Po debiucie Hondy Civic w wersji Type R Challenge 2018 podczas Geneva Motor Show, wyjątkowy hatchback ustanowił nowy rekord okrążenia dla seryjnego samochodu z napędem na przednie koła, z czasem 2 min. 1,51 sek. sek na torze Magny-Cours GP we Francji.

Type R był kierowany przez zawodnika WTCR Estebana Guerrieri, który rywalizuje o Puchar Świata Samochodów Turystycznych FIA w Hondzie Civic TCR wystawionej przez zespół Munnich Motorsport.

Magny-Cours jest torem o długości 4,4 km, łączącym szybkie odcinki ograniczone szykanami, wolne zakręty i długie proste. Taka charakterystyka toru jak widać odpowiadała piekielnie mocnej Hondzie. Przypomnijmy, że pod jej maską znajdziemy silnik o pojemności 2.0 VTEC TURBO, generujący 320 KM mocy i 400 Nm momentu obrotowego.

To pierwszy sukces w serii startów Type R Challenge 2018, w których zespół gwiazd wyścigowych Hondy spróbuje za kierownicą Civic’a Type R pobić rekordy seryjnych samochodów napędzanych na przednią oś, na legendarnych europejskich torach wyścigowych.

Podobna seria startów poprzedniej generacji Type R w roku 2016 dała Hondzie dominację w rankingu czasów okrążeń na torach Estoril, Hungaroring, Silverstone i Spa-Francorchamps. Celem roku 2018, oprócz nowego rekordu Magny-Cours, będzie pobicie czasów ustanowionych na wymienionych wcześniej czterech torach.

Tagi: Honda, Civic Type R, Magny-Cours GP, rekord, tor,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News