Nowy Passat już w maju. Nie zabraknie silnika Diesla i ciekawych systemów

Nowy Passat już w maju. Nie zabraknie silnika Diesla i ciekawych systemów

Podaj dalej

Premiera nowego Volkswagena Passata odbędzie się podczas Salonu Samochodowego w Genewie. W maju w kilku krajach Europy rozpocznie się jego przedsprzedaż. Na rynku nowy model pojawi się we wrześniu.

Systemy w nowym w Passacie

W nowym Passacie zostanie po raz pierwszy zastosowany system „Travel Assist”. Jako nowy asystent, sygnowany marką IQ.DRIVE umożliwia on częściowo automatyczną jazdę z prędkością do 210 km/h. Będzie to pierwszy Volkswagenem wyposażony w to rozwiązanie.

Również jako pierwszy model marki, Passat pojawi się na rynku z kierownicą pojemnościową. Rejestruje ona dotyk, rozpoznaje kiedy kierowca chwycił kierownicę, dzięki temu tworzy interaktywny interfejs dla takich systemów jak „Travel Assist”. Kolejna nowość w Passacie to „Emergency Steering Assist”. System ten poprzez ingerencję w działanie układu hamulcowego zwiększa bezpieczeństwo podczas manewru wymijania.

Z kolei nowe, interaktywne matrycowe reflektory „IQ.LIGHT-LED” zapewniają jeszcze lepsze oświetlenie drogi. Reflektory te wykonano w innowacyjnej technologii dostępnej dotąd jedynie w aktualnym Touaregu.

Jednostki napędowe

Bardziej zaawansowane są również jednostki napędowe nowego Passata. I tak np. Passat GTE, czyli hybryda typu plug-in, podczas jazdy w trybie elektrycznym uzyskuje teraz znacznie większy zasięg. W nowym cyklu WLTP wynosi on około 55 km.

Passat GTE wyposażony został zarówno w silnik elektryczny, jak i benzynowy z turbo (moc systemowa: 160 kW/218 KM). Samochód spełnia normę Euro 6d w zakresie emisji spalin, która będzie obowiązywać dopiero od 2021 roku. Pozostałe silniki TSI oraz TDI spełniają normę Euro 6d-TEMP. Każdy Passat – zarówno z silnikiem benzynowym, jak i z wysokoprężnym – jest wyposażany w filtr cząstek stałych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News