Nowy Opel Corsa również będzie z napędem elektrycznym

Nowy Opel Corsa również będzie z napędem elektrycznym

Nowy Opel Corsa również będzie z napędem elektrycznym

Podaj dalej

Nowa wersja Opla Corsy ma pojawić się już w przyszłym roku. Co ciekawe nie będzie już produkowany w Niemczech oraz będzie pierwszym modelem tej marki, który będzie w pełni elektryczny.

Michael Lohscheller, czyli dyrektor generalny niemieckiego koncernu poinformował, że nowa Corsa będzie produkowana wyłącznie w hiszpańskiej fabryce w Saragossie. Potwierdził również, że to będzie pierwszy model Opla w wersji elektrycznej. Napęd ten ma trafić do salonów przed 2020 rokiem.

Tutaj warto wspomnieć o planie strategicznym niemieckiej marki o nazwie PACE!. Według jego założeń wszystkie modele marki mają posiadać odmiany z napędem elektrycznym. Corsa będzie pierwszym krokiem w realizacji tych ambitnych planów.

Corsa jest budowana w Saragossie od 1982 roku. Powstało tam już ponad 10 mln egzemplarzy tego modelu. Jeszcze miesiąc temu nie było wiadomo, czy produkcja będzie kontynuowana w tej fabryce. Wygląda jednak na to, że ostatecznie władzom PSA udało się osiągnąć porozumienie z załogą fabryki i to popularne auto będzie tam nadal produkowane.

Tagi: Opel, Corsa, auta elektryczne

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News