Nowy model SKODY na rynek chiński, czyli miejski SUV

Nowy model SKODY na rynek chiński, czyli miejski SUV

Nowy model SKODY na rynek chiński, czyli miejski SUV

Podaj dalej

SKODA opublikowała pierwsze szkice swojego nowego modelu. To SUV, który powstał specjalnie z myślą o potrzebach kierowców chińskich miast. W Chinach uzupełni on gamę SUV-ów ŠKODY obok już dostępnych tam modeli KODIAQ i KAROQ.

Po wprowadzeniu na rynek modeli KODIAQ i KAROQ, ofensywa SKODY w segmencie SUV wchodzi na kolejny poziom. Teraz marka przeniosła swój ekspresyjny język stylistyczny do miejskiego SUV-a, który będzie wzmacniał jej emocjonujący charakter na rynku chińskim.

Premierowy pokaz nowego SUV-a SKODY będzie stanowił jedno z głównych wydarzeń tegorocznej edycji targów w Pekinie. Przy projektowaniu modelu SKODA uwzględniła specyficzne oczekiwania i preferencje chińskich klientów w zakresie stylistyki i wyposażenia pojazdu. W nowym modelu grill i reflektory tworzą jedną, zwartą formę. Wcięcie wyrzeźbione w dolnej partii drzwi rozciąga się ku tylnej osi, wzmagając optyczny efekt szerokich nadkoli. Pas tylni oraz tylne światła mają charakterystyczne dla aut marki SKODA, kryształowe kształty.

Po pierwszym kwartale 2018 roku, marka może pochwalić się w Chinach ponad trzydziestoprocentowym udziałem rynkowym w segmencie SUV-ów. Marka odgrywa na chińskim rynku bardzo ważną rolę, która wraz z pojawieniem się nowego modelu w ofercie powinna tylko wzrosnąć. Do Chin trafia obecnie co czwarty nowy samochód marki SKODA. W 2017 roku wynik dostaw wyniósł 325 000 samochodów – to najlepszy wynik od momentu, kiedy marka powróciła na ten rynek w 2007 roku.

Tagi: Skoda, SUV, premiera 2018,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News