Nowy model Rio

Nowy model Rio

Podaj dalej

Podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, Kia pokaże Rio czwartej generacji. Nowy model różni się od poprzednika pod względem stylistyki. Za wygląd zewnętrzny odpowiadają studia projektowe  w Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych, które blisko współpracują z koreańską centralą marki.

Można zwrócić uwagę na węższe lampy z diodami LED, o kształcie podobnym do litery U. Ponadto pojazd jest szerszy o 5 milimetrów. Maska została wydłużona, także  rozstaw osi jest zwiększony i wynosi 2580mm. Kia Rio ma długość wynoszącą 4080 milimetrów oraz wysokość liczącą 1455mm.

kia-rio-2017-official-photo-3_resize

Nie jest to jeszcze potwierdzona informacja, ale wydaje się, że nowy pojazd będzie napędzany czterocylindrowym silnikiem o pojemności 1,6 litra. Rio czwartej generacji będzie wyposażone w sześciostopniową manualną skrzynię biegów oraz półautomatyczną. Szacunkowo spalanie w mieście będzie wynosiło 8,4l/100km, a na autostradzie 6,2.

Wersja ta ma być dostępna z tapicerką materiałową lub stworzoną ze skóry ekologicznej, w kolorze szarym bądź czerwonym. Kia Rio jest hitem koreańskiego producenta, w ubiegłym roku sprzedano niespełna pół miliona egzemplarzy tego samochodu. Czwarta generacja auta będzie produkowana od końca 2016 roku, a w marcu 2017 trafi do polskich salonów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News