Nowy Mercedes E63 przyłapany na Nurburgring [wideo]

Nowy Mercedes E63 przyłapany na Nurburgring [wideo]

mercedes-amg-e63-sedan-wagon-facelift-spy-video

Podaj dalej

Inżynierowie z Mercedes-Benz chcą zdążyć z testami przed zimą.

Na torze Nurburgring przyłapano najnowsze wcielenie Mercedesa E63 w dwóch wersjach nadwozia: sedan i kombi. Pomimo kamuflażu na przodzie i tyle auta można zauważyć, że wloty powietrza są teraz zdecydowanie większe.

Ważnym elementem są także nowe reflektory, które mają wyraźnie bardziej zarysowany kształt. Testowane samochody nie są jednak wyposażone jeszcze w grill Panamericana, powinien się on jednak pojawić w wersji produkcyjnej.

Z tyłu zmiany są nieco mniej widoczne. Poprawiono nieco tylne światła, a wydech z czterema końcówkami w dalszym ciągu przyciąga wzrok.

Nie wiemy jeszcze jak wygląda odświeżony środek E klasy, krążą jednak pogłoski, że ma się w nim znajdować nieco bardziej nowoczesny i dopasowany system multimedialny.

Nowy Mercedes E63 powinien dalej być wyposażony w 4-litrowe V8 AMG z podwójnym turbodoładowaniem. Obecnie generuje moc 603 KM, ale kto wie, może zostanie nieco podniesiona. Dla porównania, Audi RS6 Avant, które jest głównym konkurentem E63 w segmencie sportowych kombi, ma 591 koni mechanicznych.

Odświeżony model E63 oraz reszta gamy powinny zadebiutować w 2020 roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News