Nowy Lexus w drodze do Genewy

Nowy Lexus w drodze do Genewy

Nowy Lexus w drodze do Genewy

Podaj dalej

Dla fanów Lexusa mamy świetne wieści. Nadchodzi nowy crossover tej marki. Biorąc pod uwagę, że rynek wręcz pochłania kolejne SUV-y i jest to obecnie najbardziej popularny segment, możemy się spodziewać, że nowy Lex zostanie przyjęty z otwartymi ramionami przez konsumentów.

Informację o premierze podał norweski dziennik Dagens Næringsliv. Knut-Erik Jahnsen będący szefem norweskiego oddziału Lexusa zapowiedział, że nowy UX w wersji seryjnej zostanie zaprezentowany w marcu tego roku w Genewie. Koncern liczy na sprzedaż 1500-2000 sztuk na terenie Norwegii i około 100 tys. egzemplarzy w całej Europie na przełomie dwóch lat.

Lexus UX to seryjna wersja przedstawionego w roku 2016 modelu UX (Urban crossover), którą zaprojektowało europejskie studio ED2. Japoński magazyn Mag-X podaje, że nowy model UX powstaje na platformie GA-C. Jest to odpowiednik platformy TNGA, na której oparta jest np. Toyota C-HR. Możemy więc się domyślać, że będą w nim wykorzystane pewne elementy z Toyoty. W urzędzie patentowym Lexus otrzymał oznaczenia UX 200, UX 250 i UX 250h, co z kolei sugeruje nam jakie silniki w nim zobaczymy. Wersja UX 200 prawdopodobnie otrzyma czterocylindrowy silnik 8AR-FTS o pojemności dwóch litrów wraz z turbosprężarką, który mogliśmy już spotkać w modelu NX200t. W UX 250 pod maską powinniśmy znaleźć czterocylindrowy motor znany z nowej Toyoty Camry, o pojemności 2,5 l. Pozostała nam ostatnia wersja z napędem hybrydowym i silnikiem DFE 2,5 l, czyli UX 250h.

Tagi: Lexus, Genewa, SUV, premiera

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News