Nowy koncept Nissana to zapowiedź kolejnej generacji Qasqhai?

Nowy koncept Nissana to zapowiedź kolejnej generacji Qasqhai?

imq 1

Podaj dalej

Podczas nadchodzącego salonu samochodowego w Genewie, Japończycy zamierzają przyciągnąć publikę na swoje stoiska m.in. modelem studyjnym o zagadkowej nazwie IMq. Ważne jest jednak to, że prawdopodobnie to baza dla kolejnej generacji jednego bardzo popularnego crossovera.

Nowy Qashqai już za rok

Nissan ma zastąpić swojego bestsellera Qashqai w przyszłym roku nową serią. Marka potwierdza, że nadal crossover będzie budowany w fabryce w Sunderland, w Anglii. Zelektryfikowany SUV podczas pokazu w Genewie, może wskazać jego stylistyczną i techniczną zmianę. Początkowe przypuszczenie co do konceptu, który ma zostać pokazany na szwajcarskiej wystawie motoryzacyjnej, sugerowały, że IMq to zapowiedź dla mniejszego w gamie modelu Juke.

Jednak zdjęcia szpiegowskie, który zostały ujawnione w sieci wskazują co innego. Zwłaszcza, że nowy Juke ma pojawić się w sprzedaży jeszcze w 2019 roku, a Nissna raczej nie prezentowałby projektu tego modelu teraz, kiedy auto jest w fazie testów drogowych.

IMq z wrodzoną inteligencją

Nissan użył skrótu IM (dla inteligentnej mobilności), która jest nazwą, jaką nadała swojej strategii łączenia elektryfikacji i autonomicznej technologii. Żadne inne informacje nie zostały przekazane przed debiutem koncepcji w Genewie w dniu 5 marca.

Planuje wprowadzić na rynek osiem nowych pojazdów elektrycznych i zamierza wyprodukować 1 milion pojazdów z napędem elektrycznym do 2022 roku. Będą to samochody wyposażone w system hybrydowy e-Power firmy, który przyniósł firmie znaczący sukces w Japonii i ma pojawić się także w europejskich wersjach modeli.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News