Nowy Jeep Cherokee doczekał się kilku istotnych zmian

Nowy Jeep Cherokee doczekał się kilku istotnych zmian

Nowy Jeep Cherokee doczekał się kilku istotnych zmian

Podaj dalej

Nowy Jeep Cherokee będzie dostępny w wersjach wyposażenia Limited oraz Overland i pojawi się w salonach Jeepa w połowie września 2018 roku.

W nowym Cherokee znajdziemy silnik turbo diesel MultiJet II o pojemności 2.2l o mocy 195 KM połączony z dziewięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów. W przyszłym roku gama silników zostanie wzbogacona o nowy, czterocylindrowy silnik benzynowy turbo o pojemności 2 litrów, z bezpośrednim wtryskiem paliwa i szacowaną mocą 270 KM.

Nadwozie nowego Jeepa Cherokee zostało odświeżone, by nadać mu nowy, bardziej współczesny i wyróżniający wygląd. Nowy design nadwozia obejmuje nowy pas przedni, reflektory LED, światła do jazdy dziennej oraz światła przeciwmgielne z jasnymi detalami wykończenia. Charakterystyczna maska silnika w stylu „waterfall” ma nową, lekką aluminiową konstrukcję i jest oddzielona od przednich błotników.

Podobnie tył samochodu doczekał się zmian. Nowa jest tylna klapa bagażnika wykonana z lekkich materiałów ze zintegrowaną listwą oświetleniową oraz wyżej umieszczoną klamkę, aby zapewnić większy komfort otwierania. Ponadto, klapę bagażnika można otwierać automatycznie poprzez przesunięcie stopą pod dolną częścią zderzaka.

Nowy Jeep Cherokee nadal będzie oferował możliwość jazdy z otwartym dachem, dzięki dwuczęściowemu panoramicznemu dachowi Command View z elektrycznie sterowaną roletą słoneczną, która rozciąga się od krawędzi szyby czołowej aż do tyłu pojazdu. Panoramiczny dach Command View dostępny jest, jako opcja.

We wnętrzu samochodu również dokonano kilku zmian. Dodano między innymi przycisk elektrycznego hamulca postojowego znajdujący się w pobliżu dźwigni zmiany biegów. Na kierownicy modeli wyposażonych w dziewięciostopniową, automatyczna skrzynię biegów i napęd 4×4, w zależności od poziomu wyposażenia, pojawiły się ponadto zintegrowane łopatki zmiany biegów. Zwiększono również pojemność bagażnika o 70 litrów, co pozwoliło na zwiększenie pojemności załadunkowej w sumie do 570 litrów i 1555 litrów przy złożonych siedzeniach tylnych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News