Nowy Ford Mustang Bullitt zwiedził Wyspę Man

Nowy Ford Mustang Bullitt zwiedził Wyspę Man

Nowy Ford Mustang Bullitt zwiedził Wyspę Man

Podaj dalej

Ford ujawnił kolejny odcinek z serii Najwspanialsze europejskie szlaki drogowe. Nie w byle jakim miejscu i z nie byle jakim samochodem w roli głównej. Cały projekt oczywiście zarejestrowano na filmie na wyspie, na której żyje się wolno ale jeździć można bez limitu prędkości.

Wyobraź sobie, że otrzymujesz pytanie w quizie – skąd w pogodny dzień widać wszystkie cztery kraje, składające się na Wielką Brytanię? Odpowiedź: Tylko ze Snaefell, najwyższego szczytu Wyspy Man, o którym mówi się, że zobaczysz z niego Anglię, Szkocję, Walię i Irlandię Północną.

Takimi zdaniami rozpoczyna się oficjalny komunikat prasowy Forda. Tam też producent postanowił między innymi zaprezentować szybki odcinek drogi Mountain Course, który jednocześnie stał się tematem najnowszego odcinka serialu Najwspanialsze europejskie szlaki drogowe, który przedstawia zakątki dające niepowtarzalną frajdę z jazdy w wyjątkowych sceneriach, ale także słynące z kulinarnych przysmaków oraz gościnności mieszkańców.

Mustang Bullitt i Isle of Man – kompozycja wyśmienita

Wiele osób kojarzy tę wyspę, położoną na Morzu Irlandzkim z jednym wydarzeniem. To kolebka jednej z najpopularniejszych imprez motocyklowych na świecie – wyścigu ulicznego Isle of Man TT na drodze Mountain Course, gdzie – jak w wielu częściach wyspy – nie obowiązują ograniczenia prędkości.

To dziewiąty film z serii, w której Steve Sutcliffe, brytyjski dziennikarz zaangażowany przez markę spod znaku błękitnego owalu jeździł już wszystkimi modelami Ford Performance, od Forda GT na zapierającej dech w piersiach Drodze atlantyckiej w Norwegii, po Fiestę ST na wyludnionej Via Campocatino we Włoszech.

Steve Sutcliffe: Na całej niemal wyspie spróbujecie doskonałych dań i napojów. Możecie wybrać się na przejażdżkę jedną z najsłynniejszych dróg w Europie, ale to ludzie, jedzenie i krajobrazy, sprawią, że odbijając promem w drodze powrotnej będziecie już tęsknić do wyspy.

Naszym zdaniem najsmaczniejszym daniem, którego chcielibyśmy spróbować jest zwiedzanie Wyspy Man właśnie za kierownicą nowego Forda Mustanga Bullitta, limitowanej wersji modelu stworzonej dla uczczenia 50-lecia słynnego filmu wytwórni Warner Bros. o tym samym tytule.

Wszystkie odcinki Najwspanialsze europejskie szlaki drogowe są oczywiście dostępne w social mediach. Wystarczy odwiedzić oficjalny kanał Ford Europe w serwisie YouTube, tutaj >>> 

Rewolucja w Ford Polska – nowe modele i nowy prezes

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News