Nowy Citroen Berlingo w Genewie

Nowy Citroen Berlingo w Genewie

Nowy Citroen Berlingo w Genewie

Podaj dalej

Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie to samochody najróżniejszego pokroju. Dzisiaj postanowiliśmy przybliżyć wam kolejną propozycję, którą będzie można zobaczyć na tegorocznej edycji. Jest to świetna opcja dla rodzin z dziećmi oraz przedsiębiorców.

Nowy Citroen Berlingo został zaprojektowany od postaw i doczekał się wielu ważnych zmian. Od debiutu jego drugiej edycji, minęło już dziesięć lat!

Nowy Berlingo będzie oferowany w dwóch wersjach, które różnią się długością karoserii. Wersja M, będzie miała 4,40 metra długości, a XL 4,75 m. Obie wersje z tyłu mają dwoje przesuwanych drzwi. Do wyboru będziemy mieć samochód 5 lub 7-osobowy. Warto również wspomnieć, że auto powstało w oparciu o platformę EMP2. Do jej budowy wykorzystano stal o podwyższonej wytrzymałości i stopy aluminium, dzięki czemu udało się odchudzić ją o ok. 70 kg. Na tej samej platformie powstał np. Peugeot 308.

Dobrym pomysłem są szerokie boczne listwy systemu airbumps. Biorąc pod uwagę to, jak wykorzystywane są te samochody, takie listwy mogą oszczędzić właścicielowi sporo nerwów. Jednak to nie jedyne ciekawe rozwiązanie w tym samochodzie.

Tylne fotele w aucie są niezależne i o jednakowej wielkości. Można je składać za pomocą przycisku, który umieszczony jest w bagażniku. Jeśli dodatkowo złożymy przedni fotel pasażera, to uzyskujemy całkowicie płaską podłogę, na którą możemy zapakować przedmiot o długości nawet 2,70 metra, w przypadku krótkiego nadwozia, lub 3,05 metra w wersji XL.

9 technologii wspomagających prowadzenie. Są to między innymi wyświetlacz HUD, tempomat adaptacyjny z funkcją zatrzymania pojazdu, kamera cofania czy system stabilizacji toru jazdy przyczepy.

Nie znamy jeszcze wszystkich silników, z jakimi będzie dostępny nowy Citroen. Producent potwierdził, że pojawi się nowy silnik BlueHDi o pojemności 1,5 l. Będzie on współpracował z automatyczną skrzynią biegów o ośmiu przełożeniach. Wiemy również, że będzie dostępna także jednostka benzynowa PureTech 1.2 l.

Tagi: Citroen, Berlingo, Genewa, premiera 2018, debiut

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News