Nowoczesne samochody mogą zwariować na automatycznej myjni

Nowoczesne samochody mogą zwariować na automatycznej myjni

Podaj dalej

Nowoczesne samochody wyposażone są we wszelkiego rodzaju wyszukane systemy bezpieczeństwa. Efektem ubocznym automatycznych systemów hamowania i innych dobrodziejstw jest fakt, że twój samochód może przestraszyć się na śmierć kiedy wjedziesz nim do automatycznej myjni. Mniej więcej w taki sam sposób, jak twój pies, gdy spróbujesz wsadzić go do wanny.

fot. AP Images
fot. AP Images

Co raz bardziej zaawansowane systemy bezpieczeństwa wyręczające kierowcę w nowoczesnych samochodach powodują poważne problemy wewnątrz automatycznej myjni – czytamy w relacji Forbesa.

Systemy zapobiegające wypadkom na drodze często nie dopuszczają do siebie myśli, że tryskająca woda i obrotowe szczotki to dobre miejsce do spędzenia kilku chwil, powodując przeciążenia systemów i unieruchomienie pojazdów.

W magazynie Forbes czytamy: – Wszystko dlatego, że sensory umieszczone z przodu samochodu nie potrafią rozróżnić betonowej ściany od tego, co w przemyśle nazywamy miękką kurtyną. Dla systemów, które autonomicznie wyhamowują samochód, obie te przeszkody są równie ryzykowne. Operatorzy myjni samochodowych zgłaszają co raz więcej przypadków, w których auta po prostu utknęły w trakcie mycia ze względu na te systemy.

– Niektóre z nich, o ironio, same powodują wypadki na myjniach, wyskakując z „torów” prowadzących nas po jednej linii i powodując kolizję z samochodem jadącym za nami.  

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News