Nowoczesne radiowozy typu kombi-van wyruszą na polskie drogi

Nowoczesne radiowozy typu kombi-van wyruszą na polskie drogi

Podaj dalej

Niebawem jednostki policji zostaną wyposażone w nowoczesne radiowozy typu kombi-van posiadające przedział dla osób zatrzymanych. Pojazdy są przystosowane do nowoczesnych rozwiązań w zakresie sygnalizacji uprzywilejowania w ruchu drogowym.

Samochód powstał na bazie konsultacji dotyczących możliwości adaptacji pojazdu do uniwersalnego radiowozu spełniającego zapotrzebowanie w zakresie auta patrolowego oraz pojazdu do przewozu osób zatrzymanych. Na początku ubiegłego roku rozpoczęto pracę nad opisem specyfikacji technicznej radiowozu typu kombi-van. Intensywne prace doprowadziły do powstania samochodu m.in. wyposażonego w nowoczesną automatyczną skrzynię biegów pozwalającą skupić się kierowcy na prowadzeniu pojazdu i obserwacji otoczenia.

Załogi będą miały do dyspozycji nowoczesny system uprzywilejowania dostosowujący moc świetlną i intensywność dźwięku do pory dnia, wykorzystujący w zależności od potrzeb technologie diod duo-color (zmiana światła z koloru niebieskiego na czerwony lub biały w zakresie doświetlania pola pracy załogi). Tylna przestrzeń samochodu została wykorzystana na wyizolowane pomieszczenie do bezpiecznego przewozu osoby zatrzymanej. Nowe radiowozy mają głównie służyć do patrolowania miast.

Radiowóz dociśnięty rogatką na dachu utknął na przejeździe kolejowym

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News