Volvo V60 to świetna propozycja dla rodzin i nie tylko!

Volvo V60 to świetna propozycja dla rodzin i nie tylko!

Volvo V60 to świetna propozycja dla rodzin i nie tylko!

Podaj dalej

Volvo od lat słynie przede wszystkim z najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa i z samochodów, które poza ładnym wyglądem są jednocześnie uniwersalne i praktyczne. Nie inaczej jest w przypadku nowego V60. Jest to na pewno propozycja godna uwagi. 

Volvo V60 zostało zaprojektowane z myślą o rodzinach i to właśnie głównie ich potrzeby ma zaspokajać. Kierowcy rodzinnych kombi od wielu lat są dla naszej firmy bardzo ważnymi klientami. Nowe Volvo V60 wychodzi naprzeciw tej liczącej kilka dekad tradycji, ale osadza ją jednocześnie w dzisiejszych czasach, oferując znacznie więcej niż dotąd – powiedział Håkan Samuelsson, prezes Volvo Cars.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dlatego V60 otrzyma wszystkie systemy bezpieczeństwa znane z takich modeli jak XC60, czy XC90. Zgodnie z zapowiedzią producenta ma to być jeden z najbezpieczniejszych samochodów na świecie. Na pokładzie znajdziemy między innymi system City Safety z funkcją automatycznego hamowania, który zmniejsza ryzyko kolizji z innymi pojazdami, rowerzystami czy pieszymi. System potrafi łagodzić skutki zderzeń czołowych, a w wielu wypadkach zupełnie ich uniknąć. Poza nim auto będzie wyposażone w system Pilot Assist odpowiadający za utrzymywanie właściwego pasa ruchu, hamowanie i skręcanie na autostradzie do prędkości 130 km/h. To jednak nie wszystko. V60 otrzyma również funkcję Run-off Road Mitigation, Oncoming Lane Mitigation i inne systemy wspomagające. System Sensus sterujący funkcjami samochodu będzie kompatybilny z Apple CarPlay, Android Auto i 4G.

Volvo V60 korzysta z tej samej płyty podłogowej SPA, na której osadzono wspomniane wyżej modele XC60 i XC90. Oba osiągnęły świetne wyniki sprzedażowe w ostatnich latach. Nie dziwi zatem fakt, że wiele rozwiązań i funkcji zaczerpnięto z nich do tego średniej wielkości kombi. W samochodzie w porównaniu do wcześniejszej generacji V60 otrzymamy znacznie większą przestrzeń. Model V60 jest dla całej naszej marki centralnym punktem odniesienia. Jest eleganckie, ma świetne proporcje nadwozia, wysoką jakość wykończenia, a przy tym jest praktyczne i uniwersalne – skomentował Robin Page, Senior Vice President działu Designu Volvo Cars.

Nowe Volvo będzie o ponad 12 cm dłuższe w stosunku do swojego poprzednika. Rozstaw osi również zwiększy się do 287,1 cm. Poza tym samochód będzie o 5 węższy i niższy od poprzedniej wersji. Pasażerowie zyskali również większą przestrzeń na nogi. Projektanci pomyśleli także o bagażniku. Jego pojemność będzie wynosić 530 litrów, a więc udało im się uzyskać o 100 litrów więcej na bagaże. Dodatkowo tylna część nadwozia nie została już tak mocno ścięta, dzięki czemu bagażnik jest foremny i bardziej przestrzenny.

Do wyboru będziemy mieli 6 różnych silników. Zacznijmy od dwóch hybrydowych typu plug-in bazujących na turbodoładowanych motorach benzynowych. Będą to wersje T6 Twin Engine AWD 340 KM oraz T8 Twin Engine AWD 390 KM. Dla fanów benzyny przygotowano wersję T5 o mocy 254 KM i drugą mocniejszą T6 z 340 KM. Pomyślano również o zwolennikach silników wysokoprężnych. Tutaj mamy do wyboru wersję D3 i D4 o mocy kolejno 150 KM i 190 KM.

Nowe Volvo V60 jest potwierdzeniem wszystkich pozytywnych opinii dotyczących tego producenta. Dostępne silniki hybrydowe potwierdzają zaś, że plany firmy Volvo Cars dotyczące elektryfikacji aut są bardzo poważne.

Ceny samochodu zaczynają się od 128 300 zł za wersję Kinetic, w której otrzymamy 152 konny silnik benzynowy ze skrzynią manualną, światła do jazdy dziennej w technologi LED DRL i pakiet Audio PERFORMANCE 5 z 6 głośnikami. Kolejna wersja, czyli Momentum posiada dodatkowo czujniki parkowania z tyłu oraz bardziej rozbudowany system audio z zestawem telefonicznym, oraz bezprzewodową komunikacją BLUETOOTH. Za nią musimy zapłacić już 140 700 zł. Chcąc cieszyć się bogatszymi wersjami, trzeba przygotować sporo większe sumy. Dla przykładu ceny wersji DYNAMIC EDITION Momentum zaczynają się od 158 400 zł, gdzie dostajemy w tej cenie 18-calowe aluminiowe felgi i silnik benzynowy o mocy 152 KM, a kończą się na 238 000 złotych i silniku benzynowym z mocą 306 KM współpracującym z automatyczną skrzynią biegów. Najdroższa wersja POLESTAR posiada także silnik benzynowy, ale o mocy 367 koni mechanicznych, który współpracuje z 8-stopniową skrzynią automatyczną! Wyposażenie standardowe w wersji POLESTAR robi wrażenie. Możemy tu wymienić np. CITY SAFETY, czyli układ wspomagający hamowanie do prędkości poniżej 50 km/h, system CTA monitorujący martwe pola widoczności z układem ostrzegającym o zbliżających się obiektach podczas wyjeżdżania tyłem, SIPS (Side Impact Protection System), czyli system zabezpieczeń przed skutkami uderzeń bocznych i wiele innych. Cena jednak jest równie imponująca jak dostępne w niej opcje i zaczyna się od 292 300 złotych.

Tagi: Volvo V60, premiera 2018, hybryda, kombi

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News