Nowe uprawnienia dla strażników miejskich. Koniec z wymianą dowodów rejestracyjnych. Fabryczne rajdowe Porsche.

Nowe uprawnienia dla strażników miejskich. Koniec z wymianą dowodów rejestracyjnych. Fabryczne rajdowe Porsche.

Podaj dalej

Motobesty to podsumowanie najciekawszych wydarzeń ze świata motoryzacji, które miały miejsce w ostatnich siedmiu dniach.

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych artykułów motoryzacyjnych, które ukazały się na naszej stronie wraz z ich krótkim opisem. Dzięki niej zobaczycie, co was ominęło w ostatnich dniach i krótko o tym przeczytacie. Co więcej, jeśli któryś tekst szczególnie was zainteresuje, to znajdziecie przy nim także odnośnik do pełnego artykułu.

Strażnicy Miejscy zyskali uprawnienia przypisane dotąd tylko policjantom

Przeprowadzona niedawno nowelizacja prawa w rozszerzyła kompetencje strażników miejskich. Funkcjonariusze zyskali część uprawnień przypisanych dotąd policjantom. Strażnicy są m.in. uprawnieni do kontroli ruchu drogowego na terenie miast i gmin, ale dotyczy tylko tych funkcjonariuszy, którzy otrzymali specjalne upoważnienie od powiatowego lub miejskiego komendanta policji (czytaj więcej).

Koniec z wymianą dowodów rejestracyjnych

W dowodzie rejestracyjnym jest sześć miejsc potwierdzających wykonanie badań technicznych. Obecnie po wypełnieniu ich wszystkich trzeba wymienić dowód rejestracyjny na nowy. Na szczęście ma się to już wkrótce zmienić (czytaj więcej).

Jenson Button i Honda Civic Type R pobijają kolejne rekordy

Jenson Button ustanowił nowy rekord toru Hungaroring GP dla samochodu produkcyjnego z napędem na przednią. Były mistrz świata F1 i aktualny kierowca NSX Super GT, za sterami Civica Type R podczas najszybszego przejazdu wykręcił czas 2 min. 10,19 sek (czytaj więcej).

Bezterminowe prawo jazdy a aktualne przepisy

Wymieniliście prawo jazdy na nowe i okazało się, że nie macie już ich ważnych bezterminowy? Sytuacja na szczęście nie wygląda tak źle, jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Pewna pani poszła z tą sprawą do sądu i dzięki temu nie musimy już żyć w strachu przed przeterminowaniem się naszego prawka (czytaj więcej).

Jubileusz Forda Mustanga

Ford Mustang doczekał się okazałego jubileuszu. Marka spod znaku błękitnego owalu wyprodukowała 10 mln egzemplarzy tego modelu. Zbudowany w fabryce Flat Rock w Michigan, 10-milionowy Ford Mustang, to 450-konny, ośmiocylindrowy kabriolet (czytaj więcej).

Nowe Ferrari jeszcze w tym roku

Ferrari opublikowało zdjęcie zapowiadające nowy projekt marki na witrynie dostępnej tylko dla swoich klientów, którzy już są w posiadaniu samochodów z Maranello. Mimo że zostało ono szybko usunięte, to spekulacje na temat nowego modelu już się rozpoczęły (czytaj więcej).

BMW serii 8 coupe już w produkcji

Na początku sierpnia ruszyła produkcja nowego BMW serii 8 Coupe. Ten sportowy samochód to początek ofensywy modelowej BMW w segmencie aut luksusowych. W przygotowania nowej serii zainwestowano kilkaset milionów euro więc efekt wow gwarantowany (czytaj więcej).

Fabryczny samochód rajdowy marki Porsche

Porsche bardzo poważnie rozważa oferowanie fabrycznego samochodu rajdowego. Niemiecki koncern opublikował zdjęcia rajdówki opartej na modelu 718 Cyman GT4 Clubsport. Auto będzie można zobaczyć już za kilka dni w trakcie kolejnej rundy WRC odbywającej się w Niemczech (czytaj więcej).

Pracownicy Forda w egzoszkieletach

Bardzo pomysłowe rozwiązanie w fabrykach Forda. Producent ma zamiar wyposażyć w egzoszkielety EksoVest załogi piętnastu swoich fabryk w siedmiu krajach. Do tej pory urządzenia były testowane w ograniczonym zakresie tylko we dwóch zakładach marki (czytaj więcej).

Lamborghini w garażu babci

W tym tygodniu także mogliśmy usłyszeć o niesamowitym znalezisku pewnego młodego Amerykanina. Jak widać, czasem warto sprawdzić, co kryje się w garażu waszych dziadków. To odkrycie zdecydowanie należy do wyjątkowych i niepowtarzalnych (czytaj więcej).

Wyjątkowe reflektory Mercedesa

Jeszcze w tym roku samochody klasy S marki Mercedes-Maybach zostaną wyposażone w „inteligentne” reflektory, które nie tylko oświetlają drogę przed autem, ale również wyświetlają na niej pomocne informacje dla kierowcy. Jest to absolutna nowość na rynku (czytaj więcej).

Porsche Taycan będzie konkurencją Tesli S?

Według firmy Porsche, pierwszy w pełni elektryczny samochód sportowy marki będzie miał moc ponad 600 KM. Napęd będzie składał się z dwóch jednostek na prąd, synchronicznie zasilających każdą z osi Taycana. Auto ma być bardzo mocną konkurencją dla Tesli S (czytaj więcej).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News