Nowe stacje ładowania w Katowicach

Nowe stacje ładowania w Katowicach

Podaj dalej

Do końca sierpnia 2020 r. w Katowicach pojawi się 10 nowych stacji ładowania samochodów elektrycznych, dysponujących 20 punktami ładowania.

Nowe stacje to inicjatywa władz miejskich, a ich instalacją i obsługą zajmie się GreenWay Polska przy współudziale lokalnej, śląskiej spółki z branży elektromobilności – GreenGoo. Zapowiadane uruchomienie infrastruktury dla EV jest wynikiem przetargu ogłoszonego przez katowicki samorząd w 2018 roku.

Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska, powiedział:
Popularyzacja elektromobilności i rozwój rynku pojazdów elektrycznych jest wciąż bardzo istotny dla naszego sektora. Dzięki zaangażowaniu samorządów w upowszechnianie stacji ładowania rośnie nie tylko dostępność usług ładowania, ale także świadomość ogółu mieszkańców, że istnieje alternatywa dla pojazdów spalinowych”.

Każda z planowanych w Katowicach stacji będzie dysponować mocą do 22 kW i zostanie wyposażona w 2 punkty ładowania wraz z dwoma miejscami postojowymi. Ładowarki pojawią się w dziesięciu lokalizacjach, m.in. na ulicy Kościuszki, Mikołowskiej czy też Francuskiej. Miejskie stacje ładowania w Katowicach staną się częścią sieci GreenWay i jako takie będą stacjami ogólnodostępnymi.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News