Nowe paliwo na stacjach. Kolejna generacja Corolli. Porsche Experience. Nowe znaki drogowe

Nowe paliwo na stacjach. Kolejna generacja Corolli. Porsche Experience. Nowe znaki drogowe

Nowe paliwo na stacjach. Kolejna generacja Corolli. Porsche Experience. Nowe znaki drogowe

Podaj dalej

Motobesty to podsumowanie najciekawszych wydarzeń ze świata motoryzacji, które miały miejsce w ostatnich siedmiu dniach.

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych artykułów motoryzacyjnych, które ukazały się na naszej stronie wraz z ich krótkim opisem. Dzięki niej zobaczycie, co was ominęło w ostatnich dniach i krótko o tym przeczytacie. Co więcej, jeśli któryś tekst szczególnie was zainteresuje, to znajdziecie przy nim także odnośnik do pełnego artykułu.

EFECTA już także w Polsce

Orlenowskie paliwa EFECTA to specjalnie uszlachetnione paliwo, które nie będzie pozostawiać po sobie zabrudzeń, ale także pomoże w oczyszczeniu elementów silnika tak, aby przywrócić właściwości do poziomu bliskiego jego fabrycznego pochodzenia. Lepszej jakości paliwo będzie sprzedawane w normalnej cenie (czytaj więcej).

Nowa Toyota Corolla

Samochód cieszący się ogromną popularnością od wielu lat zarówno w Polsce, jak i za granicą doczeka się swojej kolejnej generacji. Auto pojawi się na rynku w 2019 roku i będzie dostępne w wersji hatchback, kombi i sedan. Po raz pierwszy w historii Toyoty Corolli powstanie ona na bazie innowacyjnej, modułowej platformy TNGA (czytaj więcej).

Odmłodzony Lexus RC

Nowa wersja sportowego coupe japońskiej marki zostanie zaprezentowana w tym roku podczas salonu samochodowego w Paryżu. Lexus przy tworzeniu nowego RC inspirował się flagowym sportowcem, czyli modelem LC. Zapowiada się zatem bardzo ciekawie. Samochód zobaczymy w dniach 2-10. października (czytaj więcej).

Michelin CrossClimate

Od wprowadzenia na rynek przełomowego produktu w postaci opony letniej z zimową homologacją Michelin Crossclimate minęły już 3 lata. Nasz redaktor sprawdził, jakimi opiniami podzielili się na jej temat internauci (czytaj więcej).

Nowe znaki już na polskich drogach

W życie weszły zmiany w przepisach, które wprowadziły na polskie drogi dwa nowe znaki drogowe. Będą informować kierowców o wjeździe do strefy czystego transportu. Za darmo wjadą tam wyłącznie auta ekologiczne. Lepiej je znać bowiem mandat za wjazd do strefy wynosi do 500 zł (czytaj więcej).

Porsche Experience

Na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim ruszyła kolejna edycja programu szkoleń z zakresu bezpiecznej i sportowej jazdy Porsche Experience. Tegoroczny cykl szkoleń jest w większym stopniu skoncentrowany na programie z serii Performance, przeznaczonym dla najbardziej wymagających kierowców (czytaj więcej).

Odmłodzone Porsche Macan

Porsche rozpoczęło seryjną produkcję nowej wersji SUV-a Macan po faceliftingu. W fabryce w Lipsku budowane będą także specjalne wersje, dedykowane na rynek chiński. Światowy debiut wersji po liftingu miał miejsce na salonie samochodowym w Szanghaju, w lipcu tego roku (czytaj więcej).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News