Nowe BMW Z4 już na wiosnę w salonach

Nowe BMW Z4 już na wiosnę w salonach

Nowe BMW Z4 już na wiosnę w salonach

Podaj dalej

Trwający aktualnie w Paryżu Mondial de l’Auto 2018 jest miejscem premiery nowej generacji BMW Z4. Trzecia seria tego sportowego roadstera pojawi się w sprzedaży na wiosnę 2019 roku.

W stolicy Francji producent z Bawarii zaprezentował specjalną edycję modelu Z4 – M40i First Edition. To wersja limitowana, która będzie tzw. aperitfem, bądź też wisienką na torcie nowej serii.

W sprzedaży najpierw pojawi się wersja Z4 30i, a dopiero później najbardziej wystrzałowa M40i First Edition, napędzana turbodoładowanym, sześciocylindrowym silnikiem rzędowym o mocy 340 KM.

Standardem jeśli chodzi o wyposażenie tego modelu jest sportowe zawieszenie z amortyzatorami o zmiennej charakterystyce pracy oraz układ hamulcowy i mechanizm różnicowy opracowany przez departament M. Na wyposażeniu są także 19-calowe felgi z oponami Michelin Pilot Sport 4S, adaptacyjne reflektory diodowe, dodatki z serii Shadow Line, skórzana tapicerka z ozdobnymi szwami, elektrycznie sterowane fotele, system nagłośnienia Harman Kardon i wyświetlacz przezierny.

Z4 brat Supry

BMW przygotowało nowe Z4 wspólnie z Toyotą, która reaktywuje kultowy model Supra. Oba auta mają mieć zupełnie inny charakter i oferować odmienne wrażenia podczas jazdy. Podczas gdy BMW Z4 ma kusić komfortem, Supra o nadwoziu coupe z dachem typu hard-top ma być bardziej nastawiona na sport.

Jeśli chodzi o model BMW, inżynierowie z M GmbH postawili w tej wersji mimo wszystko na sportowe zawieszenie z regulacją tłumienia, wyczynowy dyferencjał oraz hamulce o większej średnicy.

Rozkład masy pomiędzy osie jest idealny i wynosi 50:50. Z kolei brak hardtopu ma zniwelować całkowitą masę samochodu. Nowe BMW Z4 pojawi się w europejskich salonach sprzedaży wiosną 2019 roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News