Nowe BMW wjeżdża do salonów. Ponad 300 KM pod maską i... przedni napęd

Nowe BMW wjeżdża do salonów. Ponad 300 KM pod maską i... przedni napęd

P90349575_highRes_the-all-new-bmw-1-se

Podaj dalej

Z końcem września w salonach BMW w Polsce zadebiutuje nowe BMW serii 1. W III generacji popularnego kompaktu klasy premium, zgodnie z naszą zapowiedzią, po raz pierwszy zastosowano napęd na przednie koła. Samochód będzie dostępny u polskich dealerów od 28 września 2019 r., podobnie jak na pozostałych światowych rynkach.

Nowa generacja BMW serii 1 z pewnością przejdzie do historii. Pomysł zastosowania w niej przedniego napędu, od początku budził wiele emocji. Wielu fanów marki otwarcie krytykowało koncern, ale nie brakowało również osób, które przyklaskiwały takiemu rozwiązaniu. Przedni napęd, jak i sam samochód z pewnością mają swoje zalety. Producent informuje, że cechy wyróżniające nową generację BMW serii 1 to przede wszystkim zastosowanie zapewniającej wzorcową dynamikę jazdy nowoczesnej konstrukcji BMW z napędem na przednie koła oraz znacznie większa ilość miejsca wewnątrz pojazdu.

Ponadto w samochodzie wykorzystano najnowsze rozwiązania z zakresu łączności, znane z wyższych serii BMW. Debiutujące w klasie kompaktowej premium rozwiązania to między innymi systemy nadzorujące otoczenie samochodu, które oprócz ostrzegania kierowcy minimalizują ryzyko kolizji poprzez hamowanie oraz korekty kierunku jazdy, a także inteligentny asystent osobisty BMW umożliwiający obsługę pojazdu za pomocą poleceń głosowych.

Ceny nowego BMW serii 1 rozpoczynają się od 105 900,00 PLN. Od początku sprzedaży w salonach będzie dostępna wersja M135i xDrive z najmocniejszym 4-cylindrowym silnikiem BMW Group o mocy 306 KM. Najnowszy kompakt BMW klasy premium został wyposażony w 3-cylindrowe i 4-cylindrowe silniki z rodziny napędów BMW EfficientDynamics. Ponadto w ofercie znajdą się części z pakietu M Performance, które umożliwiają zmianę wagi, dynamiki oraz osiągów samochodu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News