Nowe barwy Suzuki na MotoGP 2018

Nowe barwy Suzuki na MotoGP 2018

Nowe barwy Suzuki na MotoGP 2018

Podaj dalej

Wszystko wskazuje na to, że sezon motocyklowy w tym roku zacznie się zdecydowanie wcześniej niż zawsze. Dla niektórych zapaleńców podobno nawet nie było przerwy zimowej, a to dzięki tegorocznej łagodnej aurze panującej na zewnątrz. Jednocześnie z nadchodzącą wiosną dla fanów motocykli zbliża się kolejny sezon MotoGP! Wiemy już, jak będzie wyglądać nowa broń Suzuki!

Fabryczny zespół Ecstar Suzuki Racing w trakcie pierwszych przedsezonowych testów MotoGP zaprezentował swoje barwy na sezon 2018 oraz wersje prototypowych GSX-RR. Na dodatek, odkryto również, jak będą wyglądały cywilne odmiany motocykla. GSX-R1000R i GSX-R1000 będą koloru niebieskiego, z żółto-srebrnymi paskami i grafitowymi odcieniami czarnego. Dodatkowo zobaczymy na nich napis ECSTAR umieszczony na czaszy oraz bocznych owiewkach pod głównym napisem Suzuki, który ma nam przypomnieć o jego torowych aspiracjach.

Drogowa odmiana Suzuki może poszczycić się nie tylko wizualnymi zmianami. Motocykl otrzymał kilka fantów od swojego torowego kolegi, którego widzimy na zdjęciach. Wersja GSX-R1000R może pochwalić się silnikiem VVT ze zmiennymi fazami rozrządu, zaawansowaną dziesięciostopniową kontrolą trakcji, ABS-em z funkcją „cornering”, czyli hamowania w złożeniu oraz dwukierunkowym systemem zmiany biegów na odkręconej manetce bez użycia sprzęgła. Druga wersja litrowego Giksa, czyli R1000 ma posiadać quickshifter oraz dwa dodatkowe systemy S-DMS i launch control. Pierwszy odpowiada za mapowanie silnika a drugi za dobry start. Niestety nie znamy jeszcze daty premiery w Polsce tych modeli. Jeśli komuś bardzo zależy na szybkim zakupie tego sprzętu, to w Wielkiej Brytanii motocykle mają się pojawić już w marcu. Ceny mają wynosić 16,099 funtów za GSX-R1000R oraz 13,599 funtów za GSX-R1000.

Tagi: Suzuki, MotoGP, wyścigi, motocykle

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News