Nowa wersja Audi R8 LMS

Nowa wersja Audi R8 LMS

Nowa wersja Audi R8 LMS

Podaj dalej

Audi Sport customer racing prezentuje czwarty już nowy model na przestrzeni ostatnich czterech lat. Podczas Wystawy Motoryzacyjnej w Paryżu, pokazana została udoskonalona wersja Audi R8 LMS GT3.

Bathurst, Daytona, Dubaj, Laguna Seca, Nürburgring, Sepang, czy Spa – odkąd Audi R8 LMS zadebiutowało w roku 2015 na światowych torach, jego nazwa jest regularnie grawerowana na pucharach zwycięzców najważniejszych wyścigów długodystansowych.

Tytuły mistrzowskie zdobywane na całym świecie i sukcesy w seriach wyścigowych FIA GT World Cup i Intercontinental GT Challenge, również wpisują się na listę triumfów tego jeszcze całkiem młodego samochodu. Niemniej jednak, specjaliści z Audi Sport widzą w nim sporo miejsca do dalszych ulepszeń.

Podczas prac nad najnowszą wersją R8 LMS, Audi Sport koncentrowało się na stworzeniu na potrzeby klientów jeszcze lepszej niż poprzednio bazy technicznej. Optymalizacja aerodynamiki i chłodzenia zapewnia większą spójność w różnych, dynamicznych warunkach jazdy.

Kolejnym ważnym obszarem w którym dokonano udoskonaleń jest trwałość elementów przeniesienia napędu. Cały pakiet zmian w Audi R8 LMS ma odpłacić zespołom lepszymi wynikami – zarówno sportowymi, jak i czysto ekonomicznymi. Umiarkowane modyfikacje koncepcji ogólnej oraz dłuższe okresy międzyobsługowe sprzęgła i skrzyni biegów, to rozsądne zmiany wspierające przede wszystkim poczynania amatorów.

Niezależnie od tego, czy zespoły są już właścicielami drugiej generacji Audi R8 LMS, czy dopiero zamierzają kupić nowy samochód, możemy stwierdzić, że zmiany są korzystne dla wszystkich, a ich pakiet nadaje się również do modernizacji używanych już samochodów wyścigowych.

Pierwsze egzemplarze zmodernizowanego samochodu trafią do klientów już w listopadzie. Zgodnie z wymaganiami homologacji FIA, na torach wyścigowych i w walce o punkty i tytuły mistrzowskie pojawią się w styczniu 2019.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News