Nowa Toyota RAV4 Plug-in Hybrid

Nowa Toyota RAV4 Plug-in Hybrid

2020_RAV4_Plug-in_Hybrid_front3-4-v22-553859

Podaj dalej

Toyota otwiera nowy rozdział w historii RAV4. Na targach Los Angeles Auto Show 2019 światową premierę będzie miał nowy RAV4 Plug-in Hybrid. Pierwsza hybryda plug-in w gamie modelowej RAV4 to kolejny etap, ponad 20-letniej historii hybryd Toyoty.

RAV4 Plug-in Hybrid według producenta, ma stać się flagowym modelem w gamie hybryd Toyoty, łącząc świetne osiągi i dynamikę, wyjątkową wydajność i doskonałe właściwości jezdne dzięki konstrukcji opartej na platformie GA-K z serii TNGA i zawieszeniu wielowahaczowemu z tyłu. Oferowany w standardzie inteligentny napęd na cztery koła AWD-i zapewni stabilne prowadzenie i bardzo dobrą trakcję na śliskiej nawierzchni.

Doświadczenie zdobyte za sprawą dwóch generacji Priusa Plug-in Hybrid sprawia, że Toyota jest dobrze przygotowana do produkcji nowego napędu do RAV4. Układ hybrydowy z doładowywanym z zewnątrz akumulatorem trakcyjnym, generujący maksymalną moc 306 KM (225 kW) ma potencjał, by przyspieszać od 0 do 100 km/h w 6,2 s, osiągając lepszy wynik niż konkurencyjne modele z konwencjonalnym napędem. Co więcej, nowy model RAV4 wykazuje się najniższym w klasie zużyciem paliwa i emisją CO2 poniżej 30 g/km. Żaden inny SUV 4×4 segmentu D z napędem hybrydowym plug-in nie uzyskuje takich wyników.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News