Nowa Toyota będzie przyczyną mokrych snów nastolatków. GR Supra powróciła

Nowa Toyota będzie przyczyną mokrych snów nastolatków. GR Supra powróciła

Toyota_Supra_2019_DSC_9412

Podaj dalej

Nowa Toyota GR Supra to 5. generacja legendarnego samochodu sportowego Toyoty i pierwszy globalny model wyprodukowany przez Toyota Gazoo Racing. Auto miało swoją światową premierę 14 stycznia 2019 roku podczas North American International Auto Show w Detroit.

Toyota GR Supra powstała jako samochód sportowy w najczystszej postaci. Nie było mowy o kompromisach, które mogłyby zmniejszyć przyjemność z jazdy. Główny inżynier Tetsuya Tada zachował klasyczną formę auta sportowego z montowanym z przodu rzędowym sześciocylindrowym silnikiem napędzającym tylne koła. To nawiązanie do dziedzictwa poprzednich generacji Toyoty Supry oraz legendarnego pierwowzoru, czyli Toyoty 2000GT.

Entuzjaści sportowej jazdy otrzymają przyjemną mieszankę mocy, zwrotności oraz precyzji prowadzenia, którą osiągnięto dzięki połączeniu krótkiego rozstawu osi i szerokiego rozstawu kół, niskiej masy, nisko położonego środka ciężkości oraz sztywnej bryły. Wszystkie te cechy wraz z oponami Michelin gwarantują prawdziwą radość z jazdy.

Trzylitrowa jednostka napędowa R6 korzysta z turbosprężarki typu Twin Scroll i generuje 340 KM oraz 500 Nm momentu obrotowego. Silnik jest zespolony z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów, która pomaga w gładkim, ale zdecydowanym przyspieszani. Zapewnia także wysoki moment obrotowy, dostępny w pełnym zakresie na poszczególnych biegach.

Do wyszlifowania osiągów samochodu przyczynił się zespół Toyota Gazoo Racing, który pracował intensywnie podczas testów na legendarnej Pętli Północnej toru Nurburgring oraz na otaczających go drogach w Niemczech. Celem było osiągnięcie stabilności i zwinności prowadzenia, która zapewni radość z jazdy. Dalsze testy były prowadzone na drogach całego świata.

Prezydent Toyoty, Akido Toyoda, zanim dał zielone światło do rozpoczęcia produkcji, osobiście przetestował samochód na torze Nurburgring, by mieć pewność, że Toyota GR Supra spełni oczekiwania.

Nowa Toyota GR Supra trafi do klientów w połowie 2019 roku. Wszystkie samochody powstaną w mieście Graz w Austrii.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News