Nowa odsłona Kia Ceed

Nowa odsłona Kia Ceed

Podaj dalej

Kolejny koreański koncern zapowiada debiut podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie na początku marca 2018 roku. Oprócz dobrze nam już znanego nadwozia hatchback, Kia zaprezentuje drugą odmianę nadwoziową modelu Ceed. Propozycja jest o tyle ciekawa, że przygotowano ją specjalnie dla klientów Starego Kontynentu.

To już trzecia generacja Kia Ceed. Została ona zaprojektowana w europejskim centrum designu we Frankfurcie nad Menem. Możemy oczekiwać, że nowy Ceed będzie walczył o miano lidera swojego segmentu. Na pokładzie mają zagościć najnowsze technologie i bogate wyposażenie. Układ jezdny został zaprojektowany z myślą o europejskich kierowcach i to pod nich dostosowano parametry samochodu. Ma on zapewnić jeszcze większą precyzję prowadzenia i wyższy komfort podróżowania po europejskich drogach.

Kia zmieniła również pisownię nazwy nowej generacji. Dotychczasowa nazwa cee’d została zastąpiona nazwą Ceed, która pochodzi od hasła Community of Europe with European Design.

W zapewnieniu producenta o dostosowaniu samochodu do wymagań Europejczyków wydaje się być coś na rzeczy, ponieważ trafi ona do sprzedaży wyłącznie w Europie. Nowy Ceed dostępny będzie pod koniec drugiego kwartału 2018 roku.

Tagi: Kia, Ceed, premiera 2018, Genewa

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News