Nowa Kia Ceed w wersji hatchback i kombi

Nowa Kia Ceed w wersji hatchback i kombi

Nowa Kia Ceed w wersji hatchback i kombi

Podaj dalej

Trzecia generacja popularnego Ceed’a, zadebiutowała właśnie w Genewie. Zgodnie z zapowiedzią Kia pojawiła się w dwóch wersjach nadwoziowych, czyli hatchback i kombi.

Model ten został przygotowany specjalnie z myślą o europejskich klientach. Ma on za zadanie jeszcze bardziej wzmocnić pozycję marki Kia na Starym Kontynencie w segmencie samochodów kompaktowych.

Przypominamy, że trzecia generacja otrzymała zmodyfikowaną pisownię nazwy. Dotychczasową cee’d zastępuje Ceed, który pochodzi od hasła Community of Europe, with European Design.

Nowy Ceed przeszedł szereg zmian stylistycznych. Jest on niższy i szerszy niż model poprzedniej generacji. Charakterystyczny dla wszystkich modeli marki Kia nos w osłonie chodnicy jest teraz szerszy, podobnie jak wlot powietrza w dolnej części zderzaka. Auto standardowo jest wyposażone w światła LED do jazdy dziennej w kształcie kostek lodu. Tylne światła LED także są nowe i stały się dosyć charakterystyczne.

Gama silników do wyboru jest bardzo szeroka. Oferta benzynowych jednostek napędowych obejmuje trzy motory. Najnowszy litrowy silnik to 1.0 T-GDi, który jest turbodoładowany z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 120 KM. Kolejny to 1.4 T-GDi o mocy 140 KM i ostatni 1.4 MPi o mocy 100 KM z wielopunktowym wtryskiem paliwa. Nowy Ceed w obydwu wersjach nadwoziowych będzie także dostępny z nowym silnikiem wysokoprężnym o symbolu „U3”, który spełnia normę emisji spalin Euro 6d TEMP. Nową jednostkę napędową 1.6 CRDi wyposażono w katalizator SCR (Selective Catalytic Reduction) w celu zmniejszenia emisji spalin. Diesel będzie dostępny w dwóch wariantach mocy (115 KM i 136 KM), które generują identyczny maksymalny moment obrotowy 280 Nm.

We wnętrzu pojazdu znajdziemy sporo nowoczesnych systemów bezpieczeństwa dostępnych już standardzie. Ceed otrzymał 7 poduszek powietrznych, asystenta świateł drogowych, system monitorowania zmęczenia kierowcy, czy system utrzymywania auta na pasie ruchu. Kia również będzie monitorować obszar przed maską i w razie zagrożenia może automatycznie sama wyhamować. Pojemność bagażnika w wersji kombi wynosi 600 litrów, hatchback zaś pomieści 395 l bagażu.

Samochód trafi do sprzedaży już w tym roku. Hatchback ma się pojawić w okolicach czerwca, a kombi pod koniec roku.

Tagi: Kia, Ceed, premiera 2018, Genewa

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News