Nowa generacja Porsche Macan będzie elektryczna

Nowa generacja Porsche Macan będzie elektryczna

Podaj dalej

Rada nadzorcza Porsche AG zadecydowała, że następna generacja modelu Macan powstanie jako samochód zasilany wyłącznie prądem. Będzie to pierwszy całkowicie elektryczny kompaktowy SUV marki Porsche.

Uruchomienie produkcji elektrycznego Porsche zaplanowano na początek przyszłej dekady. Tym samym Porsche poszerzy swoją ofertę w dziedzinie elektromobilności. Pod koniec 2019 r. na rynek trafi Taycan, pierwszy sportowy samochód Porsche z napędem czysto elektrycznym. Niedługo później dołączy do niego drugi wariantu modelu – Taycan Cross Turismo.

Decyzję o wytwarzaniu nowej generacji modelu Macan w zakładach Porsche w Lipsku podjęto już na początku lipca ubiegłego roku. Przeprowadzenie tej inwestycji w elektromobilność w fabryce w Lipsku sprawia, że w przyszłości samochody całkowicie elektryczne będzie można budować na istniejącej linii produkcyjnej.

Następna generacja Porsche Macan daje sygnał do podjęcia dalszych prac nad elektryfikacją. Podobnie jak Taycan, ten kompaktowy SUV zostanie wyposażony w technikę 800 V i będzie bazować na architekturze Porsche PPE (Premium Platform Electric), opracowanej we współpracy z Audi AG – co podkreśla przyszłą rentowność fabryki, a przy tym dodatkowo zwiększa jej elastyczność i efektywność.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News