Nowa forma płatności ma ułatwić podróż po autostradzie A1

Nowa forma płatności ma ułatwić podróż po autostradzie A1

Podaj dalej

Kierowcy podróżujący wybranymi odcinkami autostrady A1 mogą skorzystać z nowego systemu płatności – AmberGO. Według zapowiedzi zarządcy, nowa formuła płatności skróci czas uiszczania opłaty, pozwalając jednocześnie zmniejszyć zatory.

Pilotażowy program rozpoczął się w lipcu tego roku. W tym czasie system dostępny jest dla kierowców pojazdów kategorii pierwszej, z polskimi numerami rejestracyjnymi, podróżujących na najdłuższym odcinku autostrady Rusocin – Nowa Wieś w obu kierunkach.

AmberGO to system oparty na automatycznym identyfikowaniu numerów rejestracyjnych za pomocą video oraz mobilnej aplikacji obsługującej płatności: autopay transport. System jest łatwy w obsłudze, wystarczy pobrać na swój telefon aplikację obsługującą płatności: autopay transport, zalogować się podając numer rejestracyjny swojego pojazdu i kartę płatniczą, oraz korzystać z bramek autostradowych oznaczonych AmberGO. Nowa funkcja płatności ma zmniejszyć obciążenie na bramkach w okresie największego natężenia wakacyjnych podróży.

Wojciech Mąkinia, wiceprezes GTC SA (koncesjonariusz odcinka A1 Gdańsk-Toruń: Przepustowość bramki AmberGo to przynajmniej 600 aut na godzinę. W przypadku tradycyjnej bramki ta przepustowość wynosi maksymalnie 300 aut.

W pełni zintegrowany system zacznie funkcjonować od 1 lipca 2019 r.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News