Nowa era serii wyścigowej Audi GT3

Nowa era serii wyścigowej Audi GT3

Podaj dalej

Audi R8 LMS Cup 2016
Audi R8 LMS Cup 2016

Rozpoczęcie piątego sezonu pucharu Audi R8 LMS Cup: 21 i 22 maja

Ubiegłoroczny mistrz Audi Sport TT Cup, Polak Jan Kisiel, w stawce zawodników

Pucharowy debiut nowego Audi R8 LMS

Już w najbliższy weekend, nowe Audi R8 LMS będzie świętować w Szanghaju swój debiut w pucharowych rozgrywkach. 21 i 22 maja, na tym chińskim torze odbędą się wyścigi inaugurujące piąty sezon pucharu Audi R8 LMS Cup. Nigdy wcześniej lista zawodników tej serii wyścigów nie była tak długa i bogata w zawodników z różnych zakątków świata.
„Audi R8 LMS Cup to dla naszych klientów, zarówno zawodowców, jak i amatorów, jedna z najbardziej prestiżowych i najtrudniejszych serii wyścigowych GT w Azji” – mówi Rene Koneberg, szef Audi Sport customer racing Asia. „Pucharowe wyścigi to doskonała reklama Audi R8 LMS w Azji, a kalendarz tegorocznych imprez obejmuje wiele fascynujących miast i krajów, a także zróżnicowanych torów wyścigowych.”
Audi R8 LMS Cup to seria wyścigów stworzona z myślą o młodych talentach sportów motorowych z Azji. Ubiegłoroczny mistrz Alex Yoong z Malezji będzie bronił tytułu w barwach zespołu TEDA Racing Team. Chińczyk, Cheng Congfu z zespołu FAW-VW Audi Racing Team, ustępujący mistrzowi zaledwie jednym punktem, tym razem z pewnością będzie chciał się odegrać. Na starcie stawią się również dwaj inni pretendenci do zwycięstwa w sezonie 2016:
Aditya Patel z Indii w Audi R8 LMS Cup Team i Marchy Lee, mistrz z 2012 roku, jeżdżący w zespole Audi Hong Kong Team. Audi Korea także w tym roku stawia na K.O. You, a Castrol Racing Team trzeci sezon z rzędu zaufał Szwajcarce, Rahel Frey.

Audi R8 LMS Cup 2016
Audi R8 LMS Cup 2016

Sportowej walce na torze emocji dodadzą dwaj mistrzowie z Europy. Ubiegłoroczny zdobywca pucharu Audi Sport TT Cup, Polak Jan Kisiel, tym razem zasiądzie za sterami samochodu sportowego GT3, a Martin Rump z Estonii zamieni serię Formula Masters China Series, na Audi R8 LMS Cup. 15 z 20 zgłoszonych uczestników wybrało najnowszą wersję Audi R8 LMS, a pięciu kierowców stawia na model z roku ubiegłego i w nim zawalczy o tytuł Masters Cup. „Cieszymy się, że aż tylu klientów zaufało naszemu nowemu samochodowi wyścigowemu” – mówi Chris Reinke, szef działu Audi Sport customer racing. „Jesteśmy pewni, że auto udowodni swój potencjał na wymagających, azjatyckich torach.”

Marchy Lee
Marchy Lee

Teamy Phoenix Racing i KCMG będą w tym roku po raz pierwszy – obok Absolute Racing – dbać o serwisowanie samochodów startujących w Pucharze. W bieżącym sezonie seria liczy dwanaście wyścigów, rozgrywanych podczas sześciu sportowych weekendów na torach w Chinach, Malezji, Korei, Tajwanie i po raz pierwszy także w Tajlandii. Finałowy wyścig Audi R8 LMS Cup 2016 połączony będzie z Długodystansowymi Mistrzostwami Świata FIA WEC w Szanghaju.

Audi R8 LMS Cup 2016
Audi R8 LMS Cup 2016

Wszystkich dwanaście wyścigów transmitowanych będzie w formie livestreamingu na stronie internetowej pucharu Audi R8 LMS Cup, a także na chińskich portalach wideo LeSports i PPTV. Azjatyckie stacje Fox Sports Asia i Star Sports Asia pokażą najważniejsze momenty serii, a w Australii fani będą mogli obejrzeć wyścigi na Fox Sports Australia. Transmisję poprowadzą też chińskie stacje telewizyjne Guangzhou Broadcasting Network, Tianjin TV i Sichuan TV, amerykańskie: Bon TV i Tuff TV oraz europejska Motors TV.
Livestreaming wszystkich wyścigów: www.audi-motorsport.com

Kalendarz imprez 2016:
21.-22.05. Shanghai International Circuit, Chiny
23.-24.07. Chang International Circuit, Tajlandia
13.-14.08. Kuala Lumpur Street Circuit, Malezja
24.-25.09. Korea International Circuit, Korea
15.-16.10. Penbay International Circuit, Tajwan
04.-05.11. Shanghai International Circuit, Chiny

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News