Nowa elektryczna Kia Soul zaprezentowana w Los Angeles

Nowa elektryczna Kia Soul zaprezentowana w Los Angeles

Podaj dalej

Kia Motors zaprezentowała w Los Angeles nowego elektrycznego Soula. Dzięki elektrycznemu układowi napędowemu nowej generacji użytkownicy nowej Kia Soul nie będą musieli zbyt często odwiedzać stacji ładowania.

Nowa elektryczna Kia Soul jest wyposażona w najnowocześniejszy, chłodzony cieczą akumulator litowo-jonowy o pojemności 64 kWh, który zapewnia jej znacznie większy zasięg w porównaniu z pierwszym elektrycznym Soulem.

Większy zasięg przekłada się na mniejszą częstotliwość ładowania. Dodatkowo samochód ma seryjny port ładowania prądem stałym (CCS) dzięki czemu można go naładować znacznie szybciej niż w przypadku standardowego gniazda.

Soul EV przechodzi obecnie homologację w celu potwierdzenia zasięgu po jednokrotnym naładowaniu akumulatora na 100 procent. Zasięg auta zostanie podany na początku 2019 roku.

Nowy Soul EV może pochwalić się silnikiem o mocy wynoszącej 204 KM i wytwarzającym maksymalny moment obrotowy o wartości 395 Nm (w porównaniu do 285 Nm w modelu poprzedniej generacji). Co ciekawe, kierowca przy pomocy łopatek umieszczonych za kierownicą, może zmienić siłę hamowania elektrycznego Soula. Im wyższa jest siła hamownia rekuperacyjnego, tym wyższy jest odzysk energii kinetycznej, który przekłada się na dodatkowy zasięg. Kierowca może wybrać jeden z czterech poziomów hamowania (od 0 do 3), w zależności od preferowanej płynności jazdy i wydajności akumulatora.

Nowy elektryczny Soul jest produkowany w fabryce Gwangju w Korei. Do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i Europie samochód trafi w pierwszej połowie 2019 roku, a później zadebiutuje również na innych rynkach. Ceny zostaną ogłoszone bliżej terminu rozpoczęcia sprzedaży.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News