Nissan zaprezentuje różne oblicza elektromobilności podczas targów EkoFlota

Nissan zaprezentuje różne oblicza elektromobilności podczas targów EkoFlota

Podaj dalej

Targi EkoFlota 2018. Innowacje, Ekologia, Mobilność odbędą się w dniach 15-16 czerwca w Centrum Targowo-Kongresowym przy ulicy Marsa 56C w Warszawie. Znajdziecie tam m.in. stanowisko Nissana.

Główną gwiazdą japońskiej marki będzie Nissan LEAF drugiej generacji. Najnowsza odsłona najpopularniejszego samochodu elektrycznego na świecie oferuje zasięg sięgający 270 km w cyklu mieszanym oraz blisko 400 km w cyklu miejskim. Dodatkowo kierowca podczas jazdy ma do dyspozycji pakiet innowacyjnych technologii, wśród których wymienić należy przede wszystkim systemy e-Pedal oraz ProPILOT.

Zwiedzający bez wątpienia zwrócą uwagę na egzemplarz pierwszej generacji prekursora segmentu samochodów elektrycznych przeznaczonych dla masowego odbiorcy, czyli „afrykański” LEAF Arkadego Pawła Fiedlera. Polski podróżnik w tym roku jako pierwszy człowiek przejechał pojazdem zeroemisyjnym Czarny Ląd. Podczas swojej podróży musiał mierzyć się z jednymi z najbardziej wymagających warunków drogowych na świecie, obejmujących m.in. Saharę.

Dodatkowo odwiedzający stoisko będą mogli zapoznać się ze zmodernizowanym miejskim autem dostawczym – Nissanem e-NV200. Elektryczna furgonetka, która od chwili wprowadzenia na europejski rynek znalazła już ponad 15 000 nabywców w Europie, została wyposażona w nowy akumulator o pojemności 40 kWh. Umożliwia on przejechanie na jednym ładowaniu nawet 300 kilometrów w cyklu miejskim, co wpisuje się w potrzeby największych firm logistycznych.

Klienci indywidualni oraz flotowi poszukujący pojazdu w segmencie C bez wątpienia skupią się na drugiej generacji Nissana LEAF, natomiast firmy wykorzystujące na co dzień pojazdy o zwiększonej przestrzeni ładunkowej skierują swoją uwagę na model e-NV200, na targach prezentowany w wersji osobowej, ale dostępny również jako dostawczy van. Dodatkowo odwiedzający będą mogli zobaczyć czterokołowy dowód, że międzykontynentalne podróże samochodem elektrycznym już teraz nie pozostają wyłącznie w sferze marzeń.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News