Nissan zaprezentuje różne oblicza elektromobilności podczas targów EkoFlota

Nissan zaprezentuje różne oblicza elektromobilności podczas targów EkoFlota

Nissan zaprezentuje różne oblicza elektromobilności podczas targów EkoFlota

Podaj dalej

Targi EkoFlota 2018. Innowacje, Ekologia, Mobilność odbędą się w dniach 15-16 czerwca w Centrum Targowo-Kongresowym przy ulicy Marsa 56C w Warszawie. Znajdziecie tam m.in. stanowisko Nissana.

Główną gwiazdą japońskiej marki będzie Nissan LEAF drugiej generacji. Najnowsza odsłona najpopularniejszego samochodu elektrycznego na świecie oferuje zasięg sięgający 270 km w cyklu mieszanym oraz blisko 400 km w cyklu miejskim. Dodatkowo kierowca podczas jazdy ma do dyspozycji pakiet innowacyjnych technologii, wśród których wymienić należy przede wszystkim systemy e-Pedal oraz ProPILOT.

Zwiedzający bez wątpienia zwrócą uwagę na egzemplarz pierwszej generacji prekursora segmentu samochodów elektrycznych przeznaczonych dla masowego odbiorcy, czyli „afrykański” LEAF Arkadego Pawła Fiedlera. Polski podróżnik w tym roku jako pierwszy człowiek przejechał pojazdem zeroemisyjnym Czarny Ląd. Podczas swojej podróży musiał mierzyć się z jednymi z najbardziej wymagających warunków drogowych na świecie, obejmujących m.in. Saharę.

Dodatkowo odwiedzający stoisko będą mogli zapoznać się ze zmodernizowanym miejskim autem dostawczym – Nissanem e-NV200. Elektryczna furgonetka, która od chwili wprowadzenia na europejski rynek znalazła już ponad 15 000 nabywców w Europie, została wyposażona w nowy akumulator o pojemności 40 kWh. Umożliwia on przejechanie na jednym ładowaniu nawet 300 kilometrów w cyklu miejskim, co wpisuje się w potrzeby największych firm logistycznych.

Klienci indywidualni oraz flotowi poszukujący pojazdu w segmencie C bez wątpienia skupią się na drugiej generacji Nissana LEAF, natomiast firmy wykorzystujące na co dzień pojazdy o zwiększonej przestrzeni ładunkowej skierują swoją uwagę na model e-NV200, na targach prezentowany w wersji osobowej, ale dostępny również jako dostawczy van. Dodatkowo odwiedzający będą mogli zobaczyć czterokołowy dowód, że międzykontynentalne podróże samochodem elektrycznym już teraz nie pozostają wyłącznie w sferze marzeń.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News