Nissan z tytułem Global e-Mobility Leader

Nissan z tytułem Global e-Mobility Leader

Podaj dalej

Wysiłki firmy wkładane w rozwój i propagowanie elektromobilności doceniane są nie tylko przez użytkowników samochodów elektrycznych, ale przez wielu światowych ekspertów. Podczas tegorocznego Global e-Mobility Forum w Warszawie, Nissan został wyróżniony tytułem Global e-Mobility Leader. To kolejne potwierdzenie, jak ważny jest wkład marki w tworzenie zrównoważonego, ekologicznego transportu.

Do Nissan Motor Corporation tytuł Global e-Mobility Leader trafił przede wszystkim za wysiłki włożone w transformację branży motoryzacyjnej w kierunku mobilności bezemisyjnej nie tylko na rynku polskim, ale przede wszystkim w wymiarze globalnym. Nissan jako lider innowacji i producent jednego z najbardziej popularnych samochodów elektrycznych na świecie – Nissana LEAF – nadaje tempo zmianom zachodzącym w branży i dąży do redukcji negatywnego wpływu transportu na środowisko naturalne.

To dla nas ogromne wyróżnienie i nagroda za wysiłek wkładany w zmianę oblicza branży motoryzacyjnej na świecie. Od ponad dziesięciu lat z sukcesem pracujemy nad rozwiązaniami w zakresie wdrażania zeroemisyjnego transportu i edukowania społeczeństwa w zakresie ekologicznej i ekonomicznej jazdy”– powiedział Tomasz Latała – Golisz, dyrektor zarządzający Nissan Sales CEE.

Firmy, które zostały wyróżnione tym ważnym tytułem, wskazane zostały przez kapitułę złożoną z ekspertów i praktyków światowej elektromobilności, w skład której weszli Minister Klimatu i Prezydent COP24 Michał Kurtyka, Zastępca Sekretarza Wykonawczego UNFCCC Ovais Sarmad, Minister Stanu ds. Przyszłości Transportu Wielkiej Brytanii George Freeman, Ambasador Republiki Chile w Polsce Julio Bravo, wiceprezes AVERE i Dyrektor Zarządzający PSPA Maciej Mazur oraz Partner w PwC, lider zespołu Automotive Piotr Michalczyk.

Pięć nagrodzonych firm wyłoniono z grona przedsiębiorstw posiadających znaczny udział na światowym rynku pojazdów elektrycznych, podzespołów i stacji ładowania, a także podmiotów realizujących inwestycje w obszarze zrównoważonego transportu, wdrażających innowacyjne rozwiązania lub rozwijających usługi nowej mobilności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News