Nissan z przeznaczeniem dla ratowników

Nissan z przeznaczeniem dla ratowników

Podaj dalej

Podczas targów samochodów użytkowych na jednym ze stanowisk zobaczyliśmy bardzo ciekawy pojazd. Nissan Navara EnGuard prezentuje się okazale, a na dodatek stworzony został w szczytnym celu. Ma wozić ratowników medycznych w najtrudniej dostępne miejsca.

Udzielanie pomocy medycznej w teoretycznie niedostępnej lokalizacji nie jest łatwym zadaniem. Ratownicy mogą dotrzeć tam pieszo lub quadem, ale nie są w stanie zabrać wtedy wszystkich koniecznych aparatur, na dodatek zajmuje to dużo czasu. Nissan postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom lekarzy i zaprezentował model Navara EnGuard.

nissan-navara-enguard-concept-12-1_resize

W porównaniu do standardowej wersji Navary EnGuard ma o 50 mm większy prześwit. Nadwozie ma charakterystyczną czarno-białą kreację, felgi posiadają zielone wstawki, a w miejscu świateł przeciwmgielnych i na nadkolach pojawiły się niebieskie LED-y.

Bagażnik Nissana jest wypełniony sprzętem, który może się przydać podczas udzielania pomocy w niedostępnym miejscu, natomiast dach może stać się lądowiskiem dla drona. Miniaturowy helikopter jest w stanie latać z prędkościami dochodzącymi do 20 metrów na sekundę przez około 30 minut. Na pokładzie unikalnej Navary zamontowany jest też dodatkowy zestaw baterii, który może być źródłem prądu podczas akcji ratowniczej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News