Nissan wyszukuje najszybszych graczy w Gran Turismo

Nissan wyszukuje najszybszych graczy w Gran Turismo

Nissan wyszukuje najszybszych graczy w Gran Turismo

Podaj dalej

Nissan poszukuje kolejnego pokolenia szybkich graczy na PlayStation. W nowym programie tysiące zawodników mają szansę na rywalizację w oficjalnych mistrzostwach FIA.

Najlepsi kierowcy Nissana ścigający się w Mistrzostwach Serii Producentów Gran Turismo certyfikowanych przez FIA — zorganizowanych w ramach nowej gry Gran Turismo Sport na PlayStation — wygrają podróż na Festiwal NISMO na torze Fuji International Speedway w Japonii oraz do tokijskiej siedziby Polyphony Digital, która wydała grę. Wyłoniony zostanie także zwycięzca europejskiej serii e‑wyścigów Pucharu Nissan GT Sport.

Mistrzostwa GT Sport, stworzone przez Sony PlayStation we współpracy z Federation Internationale de l’Automobile, to pierwsze e‑sportowe wyścigowe mistrzostwa uznane przez FIA. Zainaugurowano je 10 lat po pierwszej edycji przełomowego programu Nissan PlayStation GT Academy, w którym gracze mieli szansę stać się prawdziwymi kierowcami wyścigowymi Nissana.

Nissan GT Sport Cup — Global

Najszybszy gracz, który wybierze Nissana jako swoją markę w każdym z trzech regionów Serii Producentów FIA (Ameryki, Azja i Europa), zostanie zaproszony w podróż do Japonii. Otrzyma on także uszyty na miarę kombinezon zespołu Nissana oraz przejdzie szkolenie prowadzone przez mentora z Nissana / GT Academy podczas Światowego Finału.

Nissan GT Sport Cup — Europe

Ponadto gracze z Europy, którzy zdecydują się na markę Nissan w Serii Producentów FIA automatycznie biorą udział w walce o Puchar Nissan GT Sport.

12 najlepszych kierowców Nissana wyłonionych w rywalizacji o to trofeum w Europie w czerwcu, lipcu i sierpniu zakwalifikuje się do rundy finałowej Pucharu Blancpain GT Series Endurance, która odbędzie się we wrześniu w Barcelonie.

Dodatkowo najlepsi gracze ścigający się Nissanami w Serii Producentów FIA w Europie w czerwcu, lipcu i sierpniu będą mogli wziąć udział w obozie szkoleniowym Nissana na torze Silverstone. Tam będą zdobywali umiejętności jazdy po prawdziwym torze pod okiem mentorów.

W ostatecznym starciu we wspieranej przez Nissana serii GT Sport na PlayStation zmierzy się 36 graczy oraz dodatkowo 12 zawodników, którzy przejdą kwalifikacje ostatniej szansy na Circuit de Barcelona-Catalunya.

Nowe wirtualne zawody są rozszerzeniem współpracy Sony PlayStation z GT Sport Motul Team RJN — prywatnym zespołem korzystającym z samochodów Nissan GT-R NISMO GT3 w mistrzostwach Blancpain Endurance 2018.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News