Nissan wprowadza nowy oszczędny silnik benzynowy

Nissan wprowadza nowy oszczędny silnik benzynowy

Nissan wprowadza nowy oszczędny silnik benzynowy

Podaj dalej

Do sprzedaży trafił właśnie Nissan Qashqai z najnowszym silnikiem benzynowym japońskiego producenta o pojemności 1,3 litra.

Nowy silnik będzie dostępny w wersjach o mocy 140 i 160 KM. Ma przede wszystkim wyróżniać się obniżonym zużyciem paliwa i mniejszą emisją CO2. Jednostka powstała w ramach współpracy Sojuszu Renault-Nissan-Mitsubishi z firmą Daimler.

W gamie Nissana silnik ten debiutuje w modelu Qashqai. Może mu towarzyszyć sześciobiegowa przekładnia manualna lub najnowszy siedmiobiegowy dwusprzęgłowy automat (DCT), w obu przypadkach w kombinacji z napędem na przednią oś.

Zespół napędowy z silnikiem o pojemności 1,3 litra jest dostępny w trzech konfiguracjach: 140 KM i 160 KM z sześciobiegową skrzynią manualną oraz 160 KM z siedmiobiegową przekładnią DCT. Wartości momentu obrotowego wynoszą: 240 Nm w przypadku słabszej wersji, 260 Nm w mocniejszej wersji z przekładnią manualną i 270 Nm ze skrzynią DCT.

W Nissanie Qashqai trzy wersje silnika 1.3 zastępują trzy starsze konfiguracje: 1.2 115 KM z przekładnią manualną i CVT oraz 1.6 163 KM ze skrzynią manualną. Wszystkie nowe zespoły napędowe spełniają najnowszą normę emisji spalin Euro 6d‑Temp.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News