Nissan w blokach startowych przed debiutem w Formule E

Nissan w blokach startowych przed debiutem w Formule E

6 interakcji
Nissan w blokach startowych przed debiutem w Formule E

Podaj dalej

Do rozpoczęcia piątego sezonu mistrzostw ABB FIA Formula E pozostały niecałe trzy miesiące. Na linii startu w saudyjskiej miejscowości Rijad stanie 11 zespołów, w tym kilka debiutujących w zawodach. W tym gronie znajdzie się również Nissan, który podpisał porozumienie z zespołem e.dams.

Nissan będzie pierwszą japońską marką motoryzacyjną uczestniczącą w wyścigowych mistrzostwach w pełni elektrycznych samochodów. Japoński producent stał się większościowym udziałowcem zespołu. Za kierownicą bolidów Nissana zasiądą  Sebastien Buemi i debiutant w tych rozgrywkach Alex Albon.

 

Buemi związany jest z serią Formuły E od samego jej początku. W trakcie dotychczasowych czterech sezonów zdobył jeden tytuł mistrzowski oraz plasuje się na pierwszym miejscu w takich kategoriach jak największa liczba zwycięstw, pole position lub najszybszych okrążeń. Dla drugiego z kierowców Nissana będzie to debiut w rozgrywkach Formuły E. W trakcie swojej dotychczasowej kariery zdobył drugie miejsce w serii GP3, a obecnie zajmuje trzecią pozycję w mistrzostwach Formuły 2.

Roel de Vries, wiceprezes Nissana: W świecie Formuły E stawiamy swoje pierwsze kroki, dlatego naturalnym rozwiązaniem było podjęcie współpracy z doświadczonym oraz utytułowanym partnerem takim jak e.dams. Dzięki wprowadzeniu zupełnie nowych bolidów poziom konkurencyjności w piątym sezonie mistrzostw będzie niezwykle wysoki.

Nowy sezon, nowe przepisy

Piąty sezon najbardziej elektryzujących zawodów w świecie motorsportu wprowadza wiele modyfikacji. Przede wszystkim w zawodach zadebiutują bolidy drugiej generacji, w których kierowcy będą musieli przejechać cały wyścig, bez możliwości zmiany pojazdu w trakcie jego trwania. Dodatkowo seria wzbogaci się o nowe lokalizacje wyścigów, a w zmaganiach o tytuł mistrzowski uczestniczyć będzie 22 kierowców z 11 zespołów.

Piąty sezon Formuły E rozpocznie się 15 grudnia w Rijadzie. Kolejne wyścigi odbędą się na ulicach m.in. Marakeszu, Hong Kongu, Rzymu, Paryża, Monako oraz Nowego Jorku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News