Nissan nagrodzony w FT/IFC Transformational Business Awards

Nissan nagrodzony w FT/IFC Transformational Business Awards

Nissan nagrodzony w FT/IFC Transformational Business Awards

Podaj dalej

Nissan został uhonorowany przyznawaną w konkursie FT/IFC Transformational Business Awards nagrodą za system Vehicle-to-Grid oraz za wykorzystanie wycofanych z eksploatacji akumulatorów

Pionierskie osiągnięcia firmy Nissan w dziedzinie napędu samochodów elektrycznych oraz w zakresie systemów energetycznych zostały docenione nagrodą Excellence in Climate Solutions Award.

Wyróżnienie to jest przyznawane w ramach konkursu FT/IFC Transformational Business Awards, organizowanego przez Financial Times oraz International Finance Corp. – członka Grupy Banku Światowego. Nissan został uhonorowany za system Vehicle-to-Grid oraz za ponowne wykorzystanie wycofanych z eksploatacji akumulatorów.

Nagrody są przyznawane autorom przełomowych, gotowych do wykorzystania komercyjnego rozwiązań, które pozwalają pokonać globalne wyzwania związane z rozwojem technologicznym. Do grona wcześniejszych laureatów należą: działający w Kenii, Rwandzie i Ghanie fundusz energetyczny Cross-Boundary Energy Fund, który przyczynił się do zwiększenia efektywności infrastruktury solarnej, a także indyjska Fundacja Piramal, wykorzystująca nowoczesne technologie do zapewnienia dostępu do wody mieszkańcom terenów wiejskich.

Opracowany przez firmę Nissan system Vehicle-to-Grid pozwala na przesyłanie energii z samochodów elektrycznych do sieci elektroenergetycznej. Takie rozwiązanie przyczynia się do wzrostu stabilności sieci i sprawia, że działa ona w bardziej zrównoważony sposób. Dzięki niemu konsumenci mogą także wydajniej zarządzać zużyciem energii.

Opracowane przez Nissana systemy przechowywania energii wykorzystują wycofane z eksploatacji akumulatory pochodzące z samochodów elektrycznych LEAF oraz e-NV200. Akumulatory są przerabiane na moduły magazynowania energii, stosowane w domach mieszkalnych oraz innych budynkach.

Prowadzone przez firmę prace nad rozwojem pojazdów elektrycznych i technologii usług energetycznych stanowią zasadniczy element koncepcji Nissan Intelligent Mobility, czyli sposobu, w jaki firma podchodzi do zmian w zakresie prowadzenia i zasilania pojazdów oraz ich integracji ze społeczeństwem.

Nissan uruchomił niedawno w Wielkiej Brytanii program Nissan Energy Solar, w ramach którego konsumenci mogą nabyć przeznaczone do domowego użytku, zintegrowane rozwiązanie obejmujące panele słoneczne, akumulatory oraz domowy system zarządzania energią.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News